7
2020
2019-03-01

Plany STC na 2019 rok


Działacze Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów planują w tym roku zorganizowanie trzech dużych imprez, w tym dwóch o zasięgu ogólnopolskim.

W drugiej połowie maja jak co roku STC organizuje majówkę dla wszystkich bez względu na wiek mieszkańców Sokołowa Podlaskiego i okolicznych miejscowości. Przejazd na trasie około 30 kilometrów powiązany będzie z odwiedzinami miejsc pamięci bohaterów Ziemi Sokołowskiej.

Tradycyjnie rozgrywane są wyścigi MASTERS. W kategoriach wiekowych od 20 lat do powyżej osiemdziesiątki startują coraz liczniejsze grupy zawodniczek i zawodników z całego kraju. W tym roku wyścigi odbędą się w dniach 1 czerwca (sobota) na terenie gminy Repki i 2 czerwca (niedziela) na trasie Sokołów – Kosów Lacki – Rytele Olechny – Ceranów – Sterdyń – Sokołów. W sobotę kolarze będą rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Repki, a w niedzielę o Puchar Burmistrza Sokołowa Podlaskiego.

Komisja MASTERS przy Polskim Związku Kolarskim, biorąc pod uwagę dobrą organizację i pozytywną opinię, jaką cieszy się STC wśród kolarzy, po raz drugi przyznało Towarzystwu organizację Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas pojedynczo i dwójkami. Impreza odbędzie się 10 sierpnia (sobota) - indywidualna jazda na czas i 11 sierpnia (niedziela) - jazda dwójkami na trasie drogi wojewódzkiej: Kosów Lacki (pierwsze rondo) – droga do Muzeum w Treblince i powrót do Kosowa Lackiego. Kolarze będą mieli do pokonania dystans ok. 18 km. Po raz pierwszy organizowane przez STC Mistrzostwa Polski odbyły się dwa lata temu w 2017 roku z przejazdem na trasie Buczyn – Hołowienki – Zembrów i z powrotem na tej samej trasie do Buczyna. Uczestniczyło w nich prawie 200 kolarzy. Organizatorzy oczekują w tym roku większej liczby zawodników z całego kraju.

W ubiegłym roku biorący udział w cyklu Wyścigów MASTERS sokołowscy kolarze uzyskali następujące rezultaty w klasyfikacji końcowej, która uwzględnia starty w kilkunastu wyścigach i obejmuje grupę kilkudziesięciu kolarzy w każdej z kategorii.

Kategoria M40B: Sylwester Prętczyński - 5 miejsce (sklasyfikowano 72 zawodników z całego kraju)
Kategoria M70A: Michał Karakula – 7 miejsce (sklasyfikowano 28 zawodników z całego kraju)
Kategoria M50B: Jerzy Łętowski 10 miejsce (sklasyfikowano 42 zawodników z całego kraju)
Kategoria M60B: Tadeusz Dziewulski – 18 miejsce (sklasyfikowano 44 zawodników z całego kraju)
Kategoria M30: Arkadiusz Dąbrowski – 32 miejsce, Bartosz Szczekutek – 69 miejsce (sklasyfikowano 144 zawodników z całego kraju)


Juliusz Nowicki
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe