43
2019
2019-03-12

Plaga pijanych kierowców


W zeszłym tygodniu policjanci udaremnili jazdę pod wpływem alkoholu kilku "wczorajszym" kierowcom. Wyniki badania alkomatem wskazywały od 0,5 do aż 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. 


1. W środę 6 marca 2019 r. około godz. 1.05  w Kosowie Lackim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego VW Passatem, który nie  zatrzymał się na znaku „STOP”.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca w wydychanym powietrzy ma ponad 2 promile alkoholu. Postępowanie prowadzi PP Kosów Lacki.


2. W sobotę 9 marca 2019 r. około godz. 1.15 na  ul. Oleksiaka Wichury w Sokołowie Podlaskim policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki BMW X6.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca ma ponad 0.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP Sokołów Podlaski.


3. W sobotę 9 marca 2019 r. w miejscowości Bielany policjanci zatrzymali do kontroli 66-letniego kierującego pojazdem marki Opel Astra.

Policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma ponad 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Pojazd został zabezpieczony na parkingu policyjnym. Postępowanie prowadzi PP Repki.


4. W niedzielę 10 marca 2019 r. około godz. 11.20 w Sokołowie Podlaskim na ul. Oleksiaka Wichury policjanci drogówki zatrzymali do kontroli 27-letniego kierującego pojazdem marki BMW.

Podczas przeprowadzania kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzi KPP Sokołów Podlaski.


Info: mł. asp. Jakub Więsak

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe