17
2020
2014-11-27

Pisz pan książkę!


Ciekawa, zabawna, a momentami nawet wzruszająca - taka jest książka Zbigniewa Buczkowskiego pt. "Pisz pan książkę!". I jeszcze jedno: czyta się jednym tchem!

Słynny aktor Zbigniew Buczkowski 20 listopada spotkał się z sokołowską publicznością. Do Miejskiej Biblioteki Publicznej, w której odbyło się spotkanie, przybyły tłumy! Spotkanie było kolejną odsłoną cieszącego się wśród sokołowian "Wieczoru przy świecach".
 
"Jestem aktorem spełnionym. W ciągu ponad czterdziestu lat zagrałem w blisko stu osiemdziesięciu filmach, grałem mnóstwo różnych ról w teatrze i kabarecie, nagrałem płytę. A teraz do tego napisałem książkę" - napisał autor we wstępie publikacji.
 
Inspiracją do jej napisania był pan Tadzio z bazarku, u którego aktor często robi zakupy.
- Kiedyś opowiadałem mu o pewnej historii. On co prawda był wtedy w pracy, ale zamiast pracować, z ciekawością mnie wysłuchiwał. W pewnym momencie ktoś z końca kolejki krzyknął: Co to jest, handlu nie ma?! Proszę sprzedawać!! Zrobiło mi się wtedy bardzo głupio, ale doskonale pamiętam, że pan Tadzio na koniec naszej rozmowy powiedział, iż powinienem napisać książkę. No i napisałem! - uśmiechał się aktor.
 
Licząca ponad 330 stron publikacja, to autobiograficzna opowieść w której czytelnik, oprócz bliższego poznania aktora, znajdzie także wiele fantastycznych anegdot i ciekawostek.
 
Więcej w papierowym wydaniu. 

KW
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe