18
2019
2018-10-10

PiS przedstawił swoją "mocną drużynę"


We wtorek 2 października 2018 r. w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbyła się Konwencja Samorządowa Powiatu Sokołowskiego zorganizowana przez Prawo
i Sprawiedliwość. Na spotkanie przybyło około
300 osób.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. minister energii Krzysztof Tchórzewski, senator RP Waldemar Kraska, poseł Daniel Milewski, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Mazowiecka Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty
w Siedlcach Adam Skup, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego
w Siedlcach Marek Renik, Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula oraz Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski.

Kiedy odśpiewano hymn państwowy, jako pierwszy głos zabrał senator RP Waldemar Kraska:

- Od trzech lat rząd Prawa i Sprawiedliwości zmienia Polskę. Pokazaliśmy Polakom,
że jesteśmy dobrymi gospodarzami. Pokazaliśmy, że tylko ciężka praca dla Polski, konkretne programy społeczne i plany rozwoju naszego kraju, mogą zapewnić sukces naszej ojczyźnie. Jest coś, co bardzo różni nas od naszych politycznych rywali - my dotrzymujemy słowa. Program “Rodzina 500+”, obniżenie wieku emerytalnego do
60 i 65 lat, bezpłatne leki dla seniorów, wzrost płacy minimalnej do 2250 zł i stawki godzinowej 14,70 zł, podniesienie minimalnej emerytury do 1000 zł - z tym wszystkim dotrzymaliśmy słowa. Rozwijamy politykę społeczną i programy: “Maluch+”, “Senior+”, “Opieka 75+”. Ograniczyliśmy handel w niedzielę, zwiększymy wydatki na służbę zdrowia do 6 PKB w ciągu najbliższych lat. Podjęliśmy walkę z wyłudzeniami VAT-u. Tylko w 2017 roku wzrost przychodów z VAT-u to 30 miliardów zł. Rządy naszych poprzedników sprowadzały się do hasła “Nic nie możemy. Nie ma pieniędzy i nie będzie”, a my na to odpowiadamy “Da się”. To jednak nie koniec. Wprowadzamy programy “Dobry start”, “Dostępność+”, “Mała firma - mały ZUS” i obniżamy CIT do 9%. Realizujemy podwyżki dla służby zdrowia, nauczycieli i policjantów. W roku 2019 będą również podwyżki emerytur. Wprowadziliśmy program “Drogi lokalne”, który bardzo interesuje samorządowców. Dzięki temu programowi możliwe jest pozyskanie środków w wysokości 80% planowanej inwestycji. To nie będą schetynówki finansowane 50/50, gdzie samorządy nie potrafiły tych pieniędzy pozyskać. Rząd Platformy i PSL w latach 2009-2015 wydał 5,280 miliada zł na drogi lokalne. Rząd Prawa i Sprawiedliwości tylko w 2018 roku wydał na ten cel 1,300 miliarda zł. W roku 2019 przeznaczymy dodatkowe ponad
6 miliardów zł. Do 2028 roku na drogi lokalne wydamy co najmniej 36 miliardów zł. Wspomnijmy jeszcze o programach “Czyste powietrze” i “Nowoczesna gmina”. Skąd wzięliśmy na to pieniądze? PiS odebrał miliony złodziejom i dał je dzieciom. Złodzieje to Mafia VAT-owska, mafia paliwowa, gangsterzy wyłudzający miliony na podstawie tzw. karuzeli VAT-owskich. Odebraliśmy im miliardy złotych i przekazaliśmy je na transfery społeczne. Na program “Rodzina 500+” przeznaczyliśmy już 53 miliardy zł. Przed nami wybory samorządowe. Nadeszła pora, aby zmienić Polskę powiatową i Polskę gminną. Wierzę, że nasi kandydaci potrafią to zrobić.

Senator RP Waldemar Kraska podziękował wszystkim kandydatom startującym z ramienia PiS. Zauważył, że często start w wyborach samorządowych to trudne decyzje, dylematy, a niejednokrotnie narażanie się i szykany ze strony opozycji. Tym bardziej docenił starania wszystkich tych, którzy chcą zabiegać o stanowiska burmistrzów, wójtów, radnych powiatowych i gminnych. - Ta decyzja już jest waszą wygraną - dodał.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował, że Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, która zapewni tani posiłek w szkołach. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy obywatel będzie mógł skorzystać z takiego posiłku w placówkach oświatowych. Minister przypomniał, że w 2015 r. w Polsce istniała 22-procentowa skala nędzy i 10-procentowa skala ubóstwa. Zauważył również, że dzięki wprowadzeniu licznych programów socjalnych, według statystyk ONZ, Polska zajmuje obecnie 24 miejsce na liście 25 najbogatszych państw świata pod względem poziomu życia ludności. W ciągu ostatnich lat zniknęła w Polsce całkowicie strefa nędzy, a skala ubóstwa zmniejszyła się do prawie 14%.

Poseł Daniel Milewski, idąc za przykładem senatora RP Waldemara Kraski, podziękował wszystkim kandydatom, a szczególnie tym, którzy w wyborach samorządowych startują po raz pierwszy. Podkreślił, że ubieganie się o stanowisko samorządowca wymaga wielkiej odwagi. - Im bardziej dotrzymujemy słowa, im bardziej kruszymy mury nieufności i niemocy, tym bardziej słyszymy krzyk nienawiści tych, którzy nie chcą,
aby Polska rozwijała się w takim kierunku, w jakim my idziemy - mówił.

Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wspomniał o reformie służby zdrowia
i sieci szpitali. - Założenie Platformy Obywatelskiej było takie, że szpitale, które nie mogą się utrzymać i generują długi, powinny być sprywatyzowane - przypomniał. Wspomniał również o programie “Za życiem”, stworzonym dla osób niepełnosprawnych, który zdecydowanie ułatwi im leczenie, rehabilitację, zapewni opiekę, możliwość nauki, pracy i ułatwi funkcjonowanie w społeczeństwie.

Następnie głos zabrała Mazowiecka Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek, która
w zbliżających się wyborach ubiega się o mandat radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Kandydatka zapewniła, że w sejmiku starać się będzie o ciekawe
i innowacyjne rozwiązania edukacyjne, kulturalne i społeczne. - Sokołów Podlaski zasługuje na swojego przedstawiciela w Sejmiku Województwa Mazowieckiego - podkreśliła.

Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski mówił:

- Przyjechałem dziś do Sokołowa po to, aby powiedzieć wszystkim, że w Siedlcach udało się już czwartą kadencję wyeliminować PSL z Rady Miasta. W mijającej kadencji nie ma też SLD. Tak się jakoś złożyło, że i Platforma się rozpadła. Dotychczasowi reprezentanci lewicy startują u nas jako kandydaci bezpartyjni. Dzięki temu, że prawica potrafiła się zjednoczyć, osiągnęliśmy bardzo dużo.

Jako ostatni głos zabrał burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula, który zauważył, że w Sokołowie Prawo i Sprawiedliwość rządzi od 2002 roku. - Jakże było przykro, że w powiecie sokołowskim przez kolejne trzy kadencje Miasto Sokołów Podlaski było białym żaglem na zielonym oceanie PSL. Jestem przekonany, że w tych wyborach obejmiemy władzę w powiecie. Będziemy musieli o niego mocno zawalczyć, ale z taką drużyną, którą mamy, jest to możliwe. Kandydaci do Rady Powiatu Sokołowskiego
z wszystkich gmin są bardzo mocni. Z Miasta Sokołów Podlaski również. Sejmik wojewódzki odzyskamy na pewno, nie mam co do tego żadnych wątpliwości - wyznał.

Następnie Bogusław Karakula zaprezentował kandydatów z ramienia PiS do Rady Miasta
i Rady Powiatu. Później kolejno na scenie prezentowali się kandydaci do objęcia stanowisk wójtów w poszczególnych gminach. W gminie Bielany o reelekcję ubiega się obecny wójt Zbigniew Woźniak. W Ceranowie na wójta startuje Mirosław Onyszk, który piastował to stanowisko w latach 2002-2010. W Jabłonnie Lackiej z ramienia PiS kandyduje przedsiębiorca Krzysztof Rozbicki, a w Kosowie Lackim o fotel włodarza miasta i gminy ubiega się obecna radna gminna Anna Gromek. W Repkach o urząd wójta ubiega się Apolonia Stasiuk - Kierownik Powiatowego Zespołu Doradców Rolnych w Sokołowie Podlaskim. W Sabniach Prawo i Sprawiedliwość poparło startującego z własnego komitetu obecnego wójta Ireneusza Piotra Wyszyńskiego. W gminie Sokołów Podlaski z ramienia PiS kandyduje Sławomir Podbielski, a w Sterdyni o reelekcję ubiega się obecna wójt Grażyna Sikorska.

Spotkanie poprowadziła Iwona Mergo - Golatowska, startująca do Rady Powiatu Sokołowskiego. Konwencja przeplatana była spotami wyborczymi oraz przerywnikami muzycznymi.
Katarzyna Dybowska
 

« wróć | komentarze [8]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Karakula dlaczego nie startuje w barwach partyjnych?


2018-10-15 11:42:40

Gdzie Ci młodzi? Chyba idę po nowe okulary, bo to towarzystwo znamy niestety.

Grzegorz
2018-10-15 10:13:48

Jak tym ludziom nie wstyd występować pod znakiem partii hańby, niszczącej demokrację i depczącej konstytucję?. Jak oni mogą spojrzeć w lustro i w oczy swoich dzieci? Przecież jest tyle normalnych komitetów, można założyć swój własny. Wstyd Pani i Panowie, wielki wstyd.

patriota
2018-10-12 20:35:09

Wójcie z sabniów nie dowierzam ty z nimi wstyd dla całej rodziny.


2018-10-12 18:49:12

To wójt Irek Wyszyński jest teraz z PiSu? Kolejny spadochroniarz?


2018-10-12 17:28:34

postawili jak mówi prezes na młodych i to widać

jezioranka
2018-10-11 19:39:20

Wiadomo już na kogo nie głosować.

gość
2018-10-11 15:33:58

Pis rządzi od 2002 roku i dlatego taki zastój i bieda :-)

muzyk
2018-10-10 22:57:04
Strona 1/1


Dane kontaktowe