11
2020
2014-12-08

Pił, jechał i spowodował kolizję


Blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie miał 20-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego, który uderzył w dwa jadące przed nim samochody. 

W niedzielę, 7 grudnia około godz. 10.25 na drodze wojewódzkiej nr 627, pomiędzy miejscowościami Skibniew i  Dybów doszło do zderzenia trzech pojazdów. Według wstępnych ustaleń, sprawcą kolizji był 20-letni kierowca skody, który uderzył w dwa samochody – fiata seicento oraz wyprzedzającego go opla vectrę. Uderzenie było najpoważniejsze w skutkach dla 71-letniego kierowcy fiata, którego z obrażeniami ciała zabrano karetką do szpitala. Na szczęście obrażenia nie były poważne.
 
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zderzenia. Wszyscy, oprócz kierowcy skody byli trzeźwi. 20-letni sprawca kolizji miał w organizmie blisko 0,8 promila alkoholu.
 
Mężczyzna odpowie teraz przed Sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwym i spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet dwuletnia kara pozbawienia wolności. Kierowca musi się również liczyć, że ubezpieczyciel obciąży go wszystkimi kosztami powstałymi w wyniku tej szkody.
 
asp. szt. Sławomir Tomaszewski


 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Dobrze, niech gówniarz albo rodzice jego płacą!

Anka
2014-12-10 11:07:13
Strona 1/1


Dane kontaktowe