17
2020
2016-07-01

Piknik Rodzinny z pszczółką w tle


W czwartek 9 czerwca na dziedzińcu Zespołu Szkół w Sterdyni odbył się Piknik Rodzinny podsumowujący projekt „Sekrety małej pszczółki", dofinansowany przez Fundację BGK w 8 edycji konkursu grantowego „Na dobry początek! 

Imprezę zorganizowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Sterdyńskiej wspólnie z Zespołem Szkół w Sterdyni - partnerem w realizacji przedsięwzięcia. Prezes TMZS Mieczysław Szymański rozpoczynając spotkanie serdecznie powitał dzieci z przedszkola i szkoły będące uczestnikami projektu oraz rodziców, dyrekcję, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół zaangażowanych w jego realizację, Wójta Gminy Sterdyń Grażynę Sikorską, właścicieli lokalnej pasieki Teresę i Mirosława Sapiejów, twórczynię ludową Ewę Mitowską, przedstawiciela Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Oddział w Siedlcach Witolda Kąkola, członków stowarzyszenia oraz zaproszonych gości. Następnie przedstawił prezentację o przeprowadzonych działaniach.  
 
Kolejnym punktem pikniku były występy dzieci uczestniczących w projekcie.   Oczywiście tematem występów były pszczoły.  Prezentem dla dzieci było przedstawienie ,,Przygody małej pszczółki” w wykonaniu grupy teatralnej ,,Teatrala” z Sokołowa Podlaskiego. 

Następnie Witold Kąkol z MODR wygłosił wykład na temat historii pszczelarstwa naszego regionu oraz zasad stosowania środków ochrony roślin nie zagrażających pszczołom. Piknik zakończył się konkursem wiedzy na temat ,,Co mamy z miodu?
W czasie imprezy rozdawane były przygotowane na tę okoliczność ulotki na temat ochrony pszczół. Wszyscy zgromadzeni mogli skosztować różnych rodzajów miodu i napoju z miodem przy stoisku pszczelarza Mirosława Sapiei. Przy stoisku twórczyni ludowej Ewy Mitowskiej degustowano ciasta z miodem. Z kolei pracownicy Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Siedlcach udzielali porad na temat stosowania właściwych środków ochrony roślin i rozdawali ulotki dotyczące omawianego tematu. Na specjalnie przygotowanych stoiskach zgromadzono prace dzieci wykonywane w ramach projektu. Odbyła się również wystawa 50 zdjęć konkursowych i otwarcie ścieżki edukacyjnej składającej się z 5 drewnianych tablic edukacyjnych o pszczołach.
Organizatorzy przedsięwzięcia są przekonani, ze realizacja projektu ,,Sekrety małej pszczółki” na pewno wzbogaciła wiedzę dzieci na temat pszczół oraz dostarczyła wiele pozytywnych przeżyć i wrażeń.

J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe