17
2020
2012-07-20

Piknik Rodzinny Wiązówka


Piknik rozpoczął się od powitania gości przez Zarząd Ośrodka Edukacji Środowiskowej Wiąz. Imprezę prowadził znany bard i dziennikarz Lech Zakrzewski. Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół Vena, który przedstawił kilka popularnych utworów. W tym samym czasie trwały zapisy chętnych do wzięcia udziału w turnieju szachowym i warcabowym. Kolejne osoby, które pojawiły się na scenie to Zuzia Lemieszek i Paulinka Krakowska z 44 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "sokolow.pl" działającej przy Sokołowskim Domu Harcerza. Ciekawym punktem programu był pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez dh. Agnieszkę Damentko. Ratownicy pokazywali też w jaki sposób pomóc osobie, która się topi. Ta wiedza może okazać się cenna, szczególnie podczas wakacji. Tego typu szkolenia przydadzą się z pewnością każdemu.

 

Przydatne rady

Na scenie ustawionej przy Sokołowskim Domu Harcerza pojawiały się kolejne zespoły i wykonawcy w różnym wieku. Wszyscy prezentowali wysoki poziom muzyczny, a publiczność bawiła się znakomicie. W trakcie występów artystów trwały różnego rodzaju konkursy i zabawy. Nikt nie mógł się tego dnia nudzić. Przeprowadzono loterię fantową, zorganizowano strzelnicę paintballa. Harcerki z 9 Sokołowskiej Drużyny Harcerskiej "Orlęta" im. Szarych Szeregów działającej przy Sokołowskim Domu Harcerza zorganizowały zabawy integracyjne metodą Klanzy. 33 Sokołowska Drużyna Harcerska "Wędrowne Sokoły" działająca przy Sokołowskim Domu Harcerza zaproponowała chętnym malowanie twarzy. Zabawa była więc wyjątkowo udana! Aby uczestnicy pikniku mogli bawić się bezpiecznie zorganizowano również punkt medyczny, którym dowodziła dh. Katarzyna Wantusiak.

 

Bezpiecznie i smacznie

Na pikniku były też stoiska, na których można było kupić biżuterię artystyczną Katarzyny Hardej, książki związane z historią Sokołowa i okolic autorstwa Mariana Pietrzaka oraz produkty z soli z Morza Martwego, które prezentowała Helena Piwowarczyk. Nie zabrakło też oczywiście domowych wypieków oraz potraw z grilla.

Piknik został zorganizowany przez Ośrodek Edukacji Środowiskowej Wiąz, a współpracowali przy jego organizacji: Komenda Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Sokołowie Podlaskim, Krąg Przyjaciół Harcerstwa przy Sokołowskim Domu Harcerza, Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim, Sokołowski Ośrodek Kultury i Urząd Miasta Sokołów Podlaski.

 

Udana impreza

Tak udana impreza nie mogłaby się obyć bez sponsorów, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania. A są to: Bogusław Karakula - burmistrz Sokołowa Podlaskiego, Grzegorz Janista - "Janko Muzykant" Nagłośnienie Imprez, Iwona Kublik - Biuro Projektowe Aramix, Andrzej Czerkas - Centrum Szkolenia ACZE, Piotr Żebrowski - Powiatowy Bank Spółdzielczy, Przemysław Uściński - Uściński Live Band, Krzysztof Tararuj Usługi Transportowe, Jabłonna Spółka Jawna, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim, Jerzy Krysiak - PHHD Jurex, Grażyna i Piotr Osińscy - Tartak Nieciecz, Jacek Kobyliński - Przedsiębiorstwo Handlowe Jacek w Sabniach, Teresa Nazarczuk - Restauracja Zamkowa w Drohiczynie, Małgorzata i Witold Maciejewscy - apteka Alfa.

To już kolejna tak udana impreza zorganizowana przez Ośrodek Edukacji Środowiskowej Wiąz. Z niecierpliwością czekamy na kolejne!

 

Katarzyna Markusz

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe