43
2019
2014-10-27

Piknik Rodzinny pod hasłem ,,Jesienne spotkanie”


„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to nowy ogólnopolski projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej, do którego przystąpiło Miejskie Przedszkole nr 3.

Ideą projektu jest wprowadzenie trwałych zmian w postrzeganiu roli uczniów i rodziców w działaniu szkoły i przedszkola, a celem ogólnym wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół i przedszkoli. Wychodząc naprzeciw tym ideom, rodzice zaproponowali organizację pikniku rodzinnego pod hasłem ,,Jesienne spotkanie”. Odbył się 3 października w ogrodzie przedszkolnym. 

Na wstępie dyrektor Jolanta Krysiak powitała zebranych i przedstawiła cel spotkania i jego program. Przewodnicząca Rady Rodziców Beata Kosieradzka przypomniała ideę projektu i zachęciła do współpracy na rzecz dzieci wszystkich rodziców i nauczycieli. Następnie dzieci powitały uroczą Panią Jesień, która przy dźwiękach jesiennej poleczki poprowadziła wszystkich w świat zabaw i konkursów. Rodzice wraz z dziećmi wzięli udział w kalamburach, teleturnieju „Jaka to melodia”, konkursie na najdłuższą obierzynę jabłka i slalomie z orzechem. Wszystkie konkurencje odbyły się przy gorącym dopingu, a pani Jesień obdarowała uczestników upominkami. Uwieńczeniem zmagań był wspólny taniec przy piosence Boogie-woogie, a nagrodą pyszne jabłka rozdane przez pomocnych krasnali. Kolejnym punktem spotkania było sadzenie drzewek tui na terenie przedszkola. Teraz tatusiowie zabrali się do pracy, a nie było to łatwe zadanie. W międzyczasie roztaczał się aromat pieczonej na grillu kiełbaski i szarlotki przygotowanej przez mamusie. Posadzone tuje prezentowały się okazale, a dzieci były dumne z efektów wspólnej pracy. Teraz wszyscy przystąpili do biesiady, a wszystko to przy dźwiękach skocznej muzyki, która zachęcała do wspólnej zabawy, rozmów, wymiany poglądów. 
 
Impreza okazała się świetną inicjatywą , a jej organizatorzy wierzą, że nie ostatnią, a udział w projekcie ,,Szkoła Współpracy” nie tylko zwiększy atrakcyjność przedszkola, wzmocni współpracę pomiędzy rodzicami i nauczycielami, ale także spowoduje rozwój kompetencji społecznych i emocjonalnych dzieci uczęszczających do przedszkola. To właśnie w przedszkolu zaczyna się współpraca, gotowość do bycia razem i podejmowania wspólnych działań. Poczucie, że tworzymy zespół i ,,gramy w jednej drużynie” procentuje przez całe życie.
 
OPR. JO

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Coś pożytecznego dla dzieci.

P
2014-10-27 20:15:51
Strona 1/1


Dane kontaktowe