17
2020
2019-09-10

Piknik Charytatywny dla Uli Tokarskiej


„Przy końcu życia będziemy sądzeni z miłości” - słowa św. Jana od Krzyża przypominają, że kiedy nasz czas na ziemi dobiegnie końca, to przed Bogiem liczyć się będzie nie to, ile w życiu zdobyliśmy tytułów naukowych ani jaki kapitał zgromadziliśmy na koncie w banku, ale to, jakim każdy z nas był człowiekiem i ile potrafiliśmy zrobić dla innych.

W niedzielę 8 września uczniowie Zespołu Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim, ich rodzice, nauczyciele i wychowawcy, a także mieszkańcy Sokołowa mieli możliwość pokazać, jak bardzo chcą i mogą pomóc. Absolwentka naszej szkoły, Ula Tokarska, potrzebuje ogromnej sumy pieniędzy – 2 miliony złotych – żeby wygrać walkę z chłoniakiem, który niszczy jej organizm. Nasza społeczność szkolna włączyła się w zbiórkę funduszy, która już od jakiegoś czasu trwa poprzez fundację Sie Pomaga.

W niedzielne popołudnie zorganizowaliśmy piknik, podczas którego można było miło spędzić czas, spróbować pysznych potraw (były zapiekanki, leczo, grochówka, bigos, kiełbaski z grilla i mnóstwo rodzajów ciasta), wygrać na loterii lub kupić na kiermaszu fajne gadżety, książki, zabawki i przybory szkolne, obejrzeć występujących na scenie artystów. Przy każdym stoisku stały puszki, do których zbierano pieniądze. Odbył się również halowy turniej piłki siatkowej.

Pogoda, mimo deszczowych prognoz, dopisała. Nie zawiedli również mieszkańcy Sokołowa, licznie i hojnie wspierając Ulę. Nasze działania wspomogły również inne szkoły (występ Szara Band), Sokołowski Ośrodek Kultury, a także sokołowskie firmy i instytucje.

Społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania. Ochotnicy z poszczególnych klas wraz z wychowawcami, animatorzy z oratorium, nauczyciele, pracownicy obsługi, dyrekcja – wszyscy bardzo zaangażowali się w przygotowanie imprezy, nie zapominając również o wrzucaniu pieniędzy do puszek.

Odbył się również halowy turniej piłki siatkowej oraz turniej piłki nożnej, z ogromnym zaangażowaniem przygotowany i przeprowadzony przez BG Sokołów Podlaski.

Każdego dnia wspieramy także Ulę modlitwą podczas porannego słówka. To się musi udać!


Małgorzata Uścińska
Fot. Zespół Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe