17
2020
2015-07-23

Pijany pirat jechał pod prąd


Sokołowscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę audi 80, który jechał pod prąd jedną z ruchliwszych uliczek jednokierunkowych w mieście. W organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo nie miał prawa jazdy, które kilka miesięcy temu zostało zatrzymane przez policjantów, a Sąd zabronił mu kierowania pojazdami.
 
We wtorek (21 lipca) około godz. 15.35 w Sokołowie Podlaskim na ul. Długiej, policjanci sokołowskiej patrolówki, jadąc ulicą jednokierunkową zauważyli jadący z przeciwka samochód. Szybko zatrzymali go do kontroli, aby nie dopuścić do czołowego zderzenia. Po zatrzymaniu okazało sie, że mężczyzna kierujący audi 80 jest pijany. Na bocznym fotelu miał dodatkowo podróżny barek z różnymi alkoholami.
 
Mężczyzna oświadczył, że nie ma prawa jazdy, a przyjechał z odległej o kilkadziesiąt kilometrów miejscowości w województwie podlaskim. To cud, że jadąc drogą krajową przez tyle kilometrów nie doprowadził do poważnego wypadku.
 
Po sprawdzeniu w policyjnych bazach komputerowych, okazało się, że mężczyzna stracił prawo jazdy w kwietniu, po spowodowaniu kolizji w stanie nietrzeźwym. Po tym zdarzeniu Sąd zabronił mu kierowania pojazdami. 
 
Jak widać,  mężczyzna nie przejął się wyrokiem Sądu i tydzień czasu temu kupił sobie samochód, aby dalej łamać prawo. Jak powiedział policjantom, był pijany, bo opijał swój nowy samochód.
 
Samochód został odholowany na policyjny parking. Mężczyzna może teraz czekać na ponowne spotkanie z Temida. Tym razem może się okazać, że kolejna kara będzie już bardziej dotkliwa. 
 
Można powiedzieć, że zatrzymując w godzinach szczytu, tuż przed skrzyżowaniem z drogą krajową pijanego kierowcę, policjanci zapobiegli ludzkiej tragedii, którą bezmyślny kierowca mógł spowodować.
 
Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwym i złamania zakazu Sądu może grozić kierowcy wysoka kara grzywny, a nawet kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe