17
2020
2012-09-14

Pijani kierowcy na drogach powiatu


Aż trzech pijanych kierowców zatrzymali w ciągu jednego dnia sokołowscy policjanci. Na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Kupientyńskiej (droga krajowa nr 62) patrol drogówki zauważyhwilę przed zatrzymaniem na mokrej jezdni wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.
Kolejne zdarzenie miało miejsce w Łuzkach gmina Jabłonna Lacka. Policjanci z tamtejszego posterunku zatrzymali do kontroli vw golfa. Kierował nim niespełna 40-to letni mieszkaniec powiatu. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Badanie alkometrem wykazało, że ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.
O wielkim szczęściu może mówić kierowca peugeota 206, który na drodze krajowej nr 63, pomiędzy miejscowościami Kupientyn – Suchodół, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że z samochodu został wyrwany silnik. Kierowca z obrażeniami ciała nie zagrażającymi życiu trafił do szpitala. Kierujący samochodem po wyjechaniu z zakrętu na mokrej nawierzchni, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, do rowu i uderzył w drzewo. Badanie stanu trzeźwości kierującego, wskazało, że mężczyzna był pijany. W organizmie miał blisko 1,75 promila alkoholu.
Policja kolejny raz apeluje, o nie kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwym. Apel ten kierujemy również do osób, którym zależy na losie przyjaciół czy członków rodzin. Nie pozwólmy, aby osoby nietrzeźwe wsiadały za kierownicę. Wszyscy powinniśmy się czuć współodpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze.

ASP.SZT. S.TOMASZEWSKI
OFICER PRASOWY
KPP SOKOŁÓW PODLASKI

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe