17
2020
2018-10-16

Pieśń i piosenka dla Niepodległej


 W środę 10 października w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyły się przesłuchania w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Festiwalowego
„O, Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości”. 

Na scenie w sześciu kategoriach: szkoły podstawowe (klasy I-III), (klasy IV-VI), (klasy VII-VIII) i gimnazja (klasy III), szkoły ponadgimnazjalne, rodziny i dorośli, seniorzy i Uniwersytety Trzeciego Wieku zaprezentowało się 18 podmiotów z różnych placówek oświatowych oraz ośrodków kultury powiatu sokołowskiego. Jury w składzie: Justyna Służalec, Anna Mitura, Piotr Kucharek, Krzysztof Boruta, zakwalifikowało do finału, który odbędzie się w dniach 26-28 października 2018 r. w Siedlcach następujących wykonawców: Zespół Ludowy JABŁONIACY (opiekunowie Barbara Gizińska, Paweł Bondarczuk) z Gminnego Ośrodka Kultury w Jabłonnie Lackiej; podopieczni Michała Ostromeckiego - The Rolnik Stones & Sąlepsi (Szymon Dzikowski, Weronika Łach, Gabriela Litewnicka, Piotr Chmiel, Mikołaj Rydzewski, Patryk Częścik, Bartek Biłda) z ZS Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. S. Reymonta w Sokołowie Podlaskim i Sokołowskiego Ośrodka Kultury; zespół PODLEJ KAKTUSA (Hubert Biernat, Wiktor Biernat, Staś Golatowski) z SOK; Zespół The Last Time (Luca Cresceri, Magda Oniśk, Sebastian Pieńkowski, Mateusz Rytel, Piotr Chmiel) z SOK; Natalia Głowacz, Julia Burzyńska, Sara Czarnecka z SOK; podopieczni Dominika Grzyba - Karolina Jeżowska ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach; Chór Gminy Bielany z ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu i ZO w Bielanach; Chór z ZO w Bielanach; Karolina Stelęgowska i Zuzia Stelęgowska z ZO w Bielanach. Po zakończeniu Przeglądu historyk literatury Artur Ziontek wygłosił wykład o podlaskich drogach do niepodległości oraz o wyjątkowych osobach związanych z naszym powiatem, a zasłużonych dla trwania polskości w czasach zaborów: Ludwiku Górskim, Feliksie Bartczuku i Stefanie Kosińskim. 

Przegląd to część Ogólnopolskiego Festiwalu „Jesteśmy Wolni”, dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Pomysłodawcą i głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. 
J.O.  
Fot.SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe