2
2020
2017-11-07

Pierwszy wpis w indeksie


 W czwartek 26 października odbył się drugi w tym roku akademickim wykład dla słuchaczy Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gość - dr Adam Tyszka – polonista, kulturoznawca, wykładowca akademicki i krytyk literacki mówił o „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego.

Dramat ten w bieżącym roku był lekturą akcji Narodowe Czytanie. Wykład przybliżył słuchaczom genezę powstania dramatu i zapoznał z jego symboliką. Adam Tyszka w bardzo przekonujący sposób rozprawił się z mitami związanymi z rozumieniem „Wesela”. Wzbogacił swój wykład prezentacją multimedialną. Przejmująco zabrzmiał śpiew ś.p. Przemysława Gintrowskiego, w którego wykonaniu słuchacze usłyszeli utwór „Wyspiański” do słów wiersza Jerzego Czecha, z jakże ważnym zakończeniem: „Wyzwoleń ten tylko doczeka się dnia./ Kto własną wolą wyzwolony!”

Po raz kolejny okazało się, jak interesujące są spotkania SUTW. Nic dziwnego, że słuchacze wypełnili Galerię DOM do ostatniego miejsca. Dodajmy, że po zakończeniu wykładu zdobyli pierwsze wpisy do nowo otrzymanych indeksów.

Wykład odbył się w ramach projektu Fundacji DONUM „Dojrzałość okresem jest złotym” finansowanym ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W tym tygodniu, w czwartek 9 listopada, kolejny wykład. O żywieniu osób po 50. roku życia będzie mówiła dietetyk Olga Mrawiec.
 
J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe