17
2020
2020-01-23

Pierwszy Wieczór Kolęd w Nowej Wsi za nami


Dnia 15 stycznia 2020 r. w Wiejskim Domu Kultury odbył się po raz pierwszy Wieczór Kolęd. Na scenie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania i słodkiego poczęstunku.

Na lokalną imprezę przybył wójt gminy Sokołów Podlaski – Janusz Kur i radny Maciej Komycz.

Dyrektor Joanna Benedykciuk powitała zebranych gości i serdecznie zaprosiła do obejrzenia jasełek.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w bożonarodzeniowy nastrój. Dzieci w przepięknych strojach mogły kolejny raz przypomnieć wszystkim historię Maryi i Józefa, którzy po bezowocnych poszukiwaniach noclegu, zdecydowali się przenocować w stajni. To właśnie tutaj narodził się Jezus – wybawiciel całej ludzkości. W przedstawieniu pojawiły się także sceny z życia Elżbiety i Zachariasza, pasterzy, Mędrców ze Wschodu oraz aniołów. Nie zabrakło także Heroda oraz kuszącego diabła. Całość przeplatana była bardziej i mniej znanymi kolędami.

Po jasełkach uczniowie zaśpiewali najpiękniejsze pastorałki i piosenki świąteczne.

Publiczność czynnie wzięła udział w imprezie i chętnie śpiewała przygotowane kolędy.

Frekwencja bardzo miło zaskoczyła organizatorów. Świadczy to o tym, że lokalni mieszkańcy pragną uczestniczyć w tego typu wydarzeniach. Takie spotkania to wspaniała forma integracji.

Słów uznania dla organizatorów nie krył obecny na Wieczorze Kolęd wójt Janusz Kur. Wspaniała atmosfera stworzona przez artystów pozwoliła nam przedłużyć piękny czas Bożego Narodzenia. Wójt gminy Sokołów Podlaski złożył wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia na Nowy Rok 2020.

Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek, w którego organizację włączyło się Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi.

Śpiewanie kolęd to wspaniała tradycja, którą warto kultywować i przekazywać młodemu pokoleniu. Uroczystość połączyła dorosłych, młodzież, dzieci i była dla wszystkich piękną lekcją polskiej kultury.

Organizatorzy składają podziękowania przybyłym gościom i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie imprezy.


Info / Fot: UG Sokołów Podlaski 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe