17
2020
2020-03-22

Pierwszy pacjent z koronawirusem w Siedlcach. Został przywieziony z Warszawy


W nocy z 20 na 21 marca na oddział psychiatryczny Szpitala Miejskiego w Siedlcach przywieziono pacjenta z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa.

Zgodnie z poleceniem wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła z 12 marca Szpital Miejski w Siedlcach przekształcono w szpital zakaźny, gdzie przyjmowani będą wyłącznie pacjenci z koronawirusem. Oprócz przywiezionego z Warszawy pacjenta w Siedlcach nie ma innych potwierdzonych przypadków choroby. Izba przyjęć działa w namiotach ustawionych na podwórku szpitala. Tam pobierane są próbki do badań i czekają na wyniki nawet kilkanaście godzin. W szpitalu znajduje się miejsce dla 150 osób. Siedlecka placówka poszukuje pracowników medycznych, zarówno lekarzy, pielęgniarek jak i diagnostyków laboratoryjnych.
 
Chorzy ze szpitala miejskiego zostali skierowani do innych placówek, między innymi do szpitala wojewódzkiego. Jednak i tam z powodu epidemii duża część pracowników wzięła zwolnienie w związku z opieką nad dziećmi. Poradnie i przychodnie zawiesiły przyjęcia, a pacjenci mają kontaktować się telefonicznie. Wiele szpitali w Polsce zawiesza planowe świadczenia, w tym powiatowy szpital w Sokołowie Podlaskim. 
 
EW

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe