17
2020
2018-04-25

Pierwszy Jubileusz 22 Drużyny Harcerskiej „Pędziwiatry”


„Życie bez przygód byłoby strasznie nudne” – ta sentencja wypowiedziana niegdyś przez Roberta Baden-Powella była hasłem pierwszego jubileuszu 22 Drużyny Harcerskiej „Pędziwiatry”. Uroczystość odbyła się w środę 11 kwietnia w Zespole Szkół w Jabłonnie Lackiej.  

Harcerski jubileusz rozpoczął się uroczystym apelem przed budynkiem szkoły. Przed szeregiem umundurowanych młodych ludzi stanęła drużynowa phm. Anna Kożuchowska-Kurylak oraz przyboczni: Alicja Milik, Kinga Zdunek i Norbert Fiuczek. Sześcioro zastępowych: Magdalena Zieniewska, Aleksandra Koc, Jakub Niemirka, Maja Mięsak, Aneta Górska i Nicola Toczyska - złożyło meldunek przybocznemu.

Następnie wszyscy harcerze wraz z rodzicami i przybyłymi gośćmi udali się do harcówki. Tam dokonano zapalenia rocznicowego kominka. O podpalenie ognia poproszono dh. komendantkę Hufca ZHP w Sokołowie Podlaskim hm. Bożennę Hardej, dyrektor Szkoły w Jabłonnie Lackiej Jolantę Kondraciuk, wicedyrektor Agnieszkę Ratyńską oraz drużynową 22 Drużyny Harcerskiej „Pędziwiatry” phm. Annę Kożuchowską-Kurylak.

Harcerze wspominali wszystkie wydarzenia, które miały miejsce w pierwszym roku działalności drużyny: pierwszy Dzień Myśli Braterskiej, Festiwal Piosenki Harcerskiej, liczne biwaki, obóz harcerski w Orzyszu, biwak w sokołowskim hufcu, udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej, akcję „Kotylion dla Polski”, Jarmark Bożonarodzeniowy, wyjazd po Betlejemskie Światło Pokoju”, pierwszą harcerską wigilię, mianowanie chorążych i odebranie proporców dla zastępów, wolontariat przy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy czy Jarmark Wielkanocy. 22 DH „Pędziwiatry” rozpoczęła także zdobywanie odznaki „100 lat ZHP i Niepodległości”. Podczas śledzenia historii drużyny wniosek nasuwał się sam: harcerze z Jabłonny Lackiej stale poszukują nowych wyzwań, są pełni zapału i chęci do pracy. Prezentację ich osiągnięć i dokonań poprowadzili dh. Kamila Bolewska, dh. Nicola Toczyska i dh. Norbert Fiuczek. Podczas spotkania nie zabrakło oczywiście wspólnego śpiewania i pląsów. Na gitarach przygrywały
dh. Kamila Plichta i dh. Gabrysia Woźniak.

W trakcie spotkania odbył się także Harcerski Pokaz Mody przygotowany przez dh. Kingę Zdunek i dh. Anetę Górską. W trakcie jego trwania można było podziwiać harcerskie umundurowanie, nowe koszulki, chusty, getry, berety, wywijki i praktyczne pałatki. W pokazie udział wzięli: dh. Daria Małko, dh. Daria Niemierka, dh. Ewa Milik, dh. Jakub Niemirka, dh. Adrian Jasieńczuk, dh. Gabriela Czapska, dh. Jakub Przystupa i dh. Magda Zieniewska.

W tym ważnym dla harcerzy dniu obecni byli ich rodzice, nauczyciele i opiekunowie. Przybyli także: pierwsza drużynowa „Pędziwiatrów” dh. Anna Zielińska, harcerze z zaprzyjaźnionych drużyn m.in. dh. Natalia Adamczuk z 9SDH "Orlęta" oraz dh. Michał Moczulski z 91 SDH "Tanijas", wspierający na co dzień harcerzy ks. Łukasz Skarżyński z parafii w Jabłonnie Lackiej oraz ksiądz Jerzy Olszewski z Czekanowa.

Kolejnym punktem spotkania było wręczenie przez drużynową phm. Annę Kożuchowską-Kurylak dyplomów i nagród laureatom konkursów na harcerski śpiewnik oraz okrzyk drużyny. Drużynowa podziękowała także wszystkim swoim podopiecznym za ich zaangażowanie, aktywność i życzliwość, którą codziennie darzą siebie nawzajem. Słowa podziękowań skierowała także do rodziców, którzy od roku wspierają swoje pociechy w dążeniu ku harcerskim ideałom.

Jedną z najbardziej wzruszających chwil było przyrzeczenie Harcerskie. Złożyły je dwie druhny - Natalia Wawrzyniak i Gabriela Strzałkowska. Dziewczęta otrzymały harcerski krzyż, który na pierś przypięła im dh. komendantka hm. Bożenna Hardej.

Później przyszedł czas na jubileuszowe życzenia i gratulacje. Wytrwałości w harcerskiej służbie, wielu chwil radości i kolejnych pięknych wspomnień życzyły: hm. Bożenna Hardej, dyrektor Jolanta Kondraciuk i wicedyrektor Agnieszka Ratyńska. Harcerze natomiast serdecznie podziękowali swojej drużynowej phm. Annie Kożuchowskiej-Kurylak za jej cierpliwość i wytrwałość w prowadzeniu drużyny, ponieważ jest to zadanie wymagające wielu poświęceń, odpowiedzialności i zaangażowania.

Zakończeniem jubileuszu był pyszny tort podarowany przez państwo Milik oraz słodki poczęstunek przygotowany przez mamy młodych harcerzy, panie: Balicką, Niemirkę, Koc, Toczyską, Bolewską i Mroczkowską.

Wszystkim 40 harcerzom należącym do 22 Drużyny Harcerskiej „Pędziwiatry” gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy kolejnego równie udanego już za okrągły rok!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wyjątkowej uroczystości!

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/180,pierwszy-jubileusz-22-druzyny-harcerskiej-pedziwiatry.html

 
Katarzyna Dybowska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe