32
2019
2012-10-19

Pierwsze warsztaty dziennikarzy


Pierwsze warsztaty dziennikarskie mamy za sobą. Młodzież z sokołowskich szkół gościła w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Pawła Kamińskiego. Tam z panią Elżbietą Golińska, redaktorem naczelnym gazety „PaTrz” poznawali tajniki dziennikarskiej misji.
W sobotę 13 października 2012r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Pawła Kamińskiego w Sokołowie Podlaskim w ramach działań profilaktycznych Starostwa Powiatowego  i Komendy Powiatowej Policji odbyły się warsztaty dziennikarskie pod kierunkiem Pani Elżbiety Golińskiej. Pani Elżbieta Golińska jest dziennikarzem, redaktorem naczelnym gazety „PaTrz”, ogólnopolskiego programu „Profilaktyka a Ty”.  W warsztatach oprócz młodzieży wzięli udział opiekująca sie grupą Dorota Krupińska – dziennikarz Życia Siedleckiego, Jolanta Celińska, nauczyciel PG Nr 1, a zarazem opiekun gazety „Szkoolniak” oraz asp.szt. Sławomir Tomaszewski.
Uczestnicy całodziennych warsztatów nie skorzystali z sobotniego leniuchowania. Młodzieżowa Grupa Dziennikarska, po dwóch spotkania uczestniczyła w profesjonalnym szkoleniu komunikacji międzyludzkiej oraz umiejętności przekazywania informacji. Uczestnicy poznawali jak przygotować się do wywiadu i naturalnie jak pisać dobre artykuły. Pani Elżbieta nie zapomniała o tym, że młode pokolenie ma także talent fotograficzny, pokazała im jak robić dobre zdjęcia oraz w jaki sposób zachowywać się jako dziennikarze. Przeprowadzonych było wiele ćwiczeń warsztatowych, pozwalających zrozumieć jak ważny jest przekaz informacji oraz jak ważne jest, aby rozmówca rozumiał to co chcemy mu przekazać.
Podczas spotkania padły również propozycje nazwy grupy. Już wiadomo, że młodzi ludzie, którzy w październiku przystąpili do tego projektu, to fantastyczna młodzież, dla której dziennikarstwo jest pasją i tą pasją, mamy nadzieje będą zarażać innych. Dlatego warto, aby grupa miała swoją nazwę, swoją własna wizytówkę. Wśród propozycji pojawiły się „Medialni”, „Młode Media”, Teraz MY!”, Media Group”, „Press-R-Tv”, Nasze 5 Minut”, „Na Posterunku”, „Sokół” i „MUR” czyli Młodzi Uczą Razem. Już niebawem poznamy nazwę grupy młodych dziennikarzy.
Jednym z punktów była też zainscenizowana konferencja prasowa z udziałem władz samorządowych. Uczniowie między innymi uczyli się właściwego zachowania podczas konferencji, w jaki sposób zadawać pytania oraz jak mają zachowywać się fotografowie.
Jako niespodzianka, uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, że już niebawem, bo 15 listopada, taka konferencja z udziałem mieszkańców miasta odbędzie się i będą mogli pierwszy raz publicznie sprawdzić swoje umiejętności. Wiadomość ta wywołała zadowolenie i dumę, że będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce.
Młodzieżowa Grupa Dziennikarska  to coraz bardziej doświadczeni młodzi ludzie. To również kolejna propozycja dla młodzieży w ramach programu PaT w Sokołowie Podlaskim. Cieszymy się, że jest to kolejny kierunek aktywności  obok teatru i działań profilaktycznych harcerzy. Na pewno o tej zdolnej młodzieży usłyszymy jeszcze niejednokrotnie.
Ola Dudek / Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe