17
2020
2018-05-15

Pierwsza umowa w ramach RIT podpisana


W poniedziałek 7 maja Starosta Leszek Iwaniuk wraz z wicestarostą Martą Sosnowską podpisali umowę z firmą TECHBUD Jakub Makowiecki Roboty Drogowo-Budowlane, która zajmie się realizacją części projektu na terenie Sokołowa Podlaskiego.

RIT to największy projekt inwestycyjny na terenie powiatu sokołowskiego. W ramach zadania ma powstać centrum przesiadkowe w Sokołowie Podlaskim wraz z rozbudową powiązanego z nim układu komunikacyjnego Powiatu Sokołowskiego. Prace, na które Powiat dostał na jesieni ubiegłego roku aż 48 mln zł. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, będą realizowane na terenie miasta Sokołów Podlaski, gminy Jabłonna Lacka, gminy Sabnie i gminy Sokołów Podlaski. Całość projektu wyniesie ponad 53 mln zł.

Dużym problemem przy inwestycji okazało się wyłonienie wykonawcy. Do ogłaszanych przetargów albo nie zgłaszały się żadne chętne firmy, albo życzyły sobie kwoty znacznie przekraczające ceny kosztorysowe.

Kamieniem milowym jest w tej sytuacji podpisanie pierwszej umowy. Dokonali tego 7 maja z firmą TECHBUD Starosta Leszek Iwaniuk i wicestarosta Marta Sosnowska. Firma podejmie się rozbudowy ulic: Piłsudskiego, Ks. J. Bosco, Bartoszowej wraz z budową kanalizacji deszczowej oraz Wojska Polskiego z budową kanalizacji deszczowej. Roboty mają potrwać od 8 maja 2018 r. do 15 września 2018 r.

Katarzyna Dybowska 
Fot. powiat-sokolowski.pl

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe