11
2019
2017-04-19

Pierwsza Dama z wizytą w MP2


Pani Prezydentowa przybyła na zaproszenie dzieci, dyrektora oraz pracowników przedszkola, aby wziąć udział w uroczystym podsumowaniu projektu edukacyjnego "Palmy i pisanki-barwy polskiej Wielkanocy" oraz autorskiej akcji "Czytanie na dywanie". Naszego gościa powitała pani dyrektor Urszula Marcinkowska, burmistrz pan Bogusław Karakula oraz dzieci w strojach podlaskich. Żona Prezydenta RP z przyjemnością obejrzała widowisko "Brzydkie kaczątko", przygotowane specjalnie na tę okazję. Dzieci tańcząc do utworów muzyki klasycznej opowiedziały historię samotnego kaczątka, które wyrosło na pięknego łabędzia. Dzieląc się swoimi wrażeniami Pani Prezydentowa wyraziła ogromny podziw dla małych aktorów. Emocje przekazane podczas widowiska udzieliły się wszystkim a Pierwsza Dama nie kryła swojego wzruszenia. Zachwycona grą aktorów, kolorową dekoracją oraz oprawą muzyczną zaprosiła dzieci na kolejne spotkanie tym razem w Pałacu Prezydenckim.
Po widowisku, wokół Pierwszej Damy zgromadziły się wszystkie dzieci, które wysłuchały wielkanocnego opowiadania pt. "Pisankowa bajeczka". Pani Prezydentowa nie tylko wyjątkowo zaprezentowała utwór, ale również chętnie porozmawiała z dziećmi o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Atmosfera spotkania była niezwykle serdeczna, o czym świadczyły uśmiechnięte twarze dzieci, które ośmielone zaprosiły gościa do wspólnej zabawy przy piosence „Wesołe zające”.
Pierwsza Dama wzięła również udział w warsztatach wielkanocnych zdobienia pisanek. Była to doskonała okazja do spontanicznej rozmowy z dziećmi. Przedszkolaki wykazały się kreatywnością w zdobieniu jajek i szeroką wiedzą na temat świąt wielkanocnych.
Następnie Pani Prezydentowa oraz zaproszeni goście - burmistrz Bogusław Karakula wraz ze swym zastępcą Krzysztofem Dąbrowskim, sekretarz Marią Truszkowską, skarbnikiem Marią Grądzką, naczelnikiem Mieczysławem Sobieszczakiem oraz Radą Rodziców udali się na spotkanie z pracownikami MP2 przy wielkanocnym stole. Pierwsza Dama okazała swoje uznanie dla pracy całej kadry przedszkola, a także dla widocznej i owocnej współpracy z rodzicami i władzami miasta.
To duże wyróżnienie dla MP nr 2 a także dla miasta Sokołowa Podlaskiego, Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem osobowości Pani Prezydentowej a wspomnienia z wizyty tak wyjątkowego gościa na długo pozostaną w naszej pamięci bo „ nie ważne jak długo jest się razem, ważne jak piękne są te wspólne chwile”.


Foto Grzegorz Jakubowsk/ KPRP

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe