17
2020
2017-04-12

Pierwsza Dama w Sokołowie Podlaskim


Agata Kornhauser-Duda odwiedziła we wtorek Miejskie Przedszkole nr 2 oraz Zespół Szkół Salezjański im. Henryka Sienkiewicza w Sokołowie Podlaskim.


Przedszkolaki przygotowały przedstawienie „Brzydkie kaczątko” na podstawie baśni Hansa Christiana Andresena. Następnie Pani Prezydentowa w ramach promocji czytelnictwa wśród najmłodszych przeczytała bajki przybliżające wielkanocne tradycje.
Po wspólnych zdjęciach Pierwsza Dama wzięła udział w warsztatach, podczas których dzieci ozdabiały pisanki i przygotowywały ozdoby na świąteczny stół. Nie zabrakło również spotkania z gronem pedagogicznym, pracownikami przedszkola i rodzicami.


Kolejną odwiedzaną w Sokołowie Podlaskim placówką dydaktyczną był Zespół Szkół Salezjański im. Henryka Sienkiewicza. Pani Prezydentowa wzięła udział w codziennym spotkaniu całej społeczności szkolnej nazywanym „Słówko na dzień dobry”. Jest to czas na poinformowanie o dotychczasowych osiągnięciach, podsumowanie wydarzeń, ale również wspólna modlitwa.

Pierwsza Dama skierowała także kilku słów do uczniów. – Dzięki udziałowi w „słówku”, chociaż przez chwilę mogłam się poczuć częścią tej szkolnej społeczności – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Podczas codziennych spotkań, w ramach Narodowego Czytania uczniowie przytaczali kolejne fragmenty „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Pani Prezydentowa podziękowała w imieniu swoim i Prezydenta RP za aktywny udział w projekcie i przekazała pamiątkowy egzemplarz lektury oraz zachęciła do czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, które zostało wybrane w tegorocznej edycji.Po krótkim spotkaniu z nauczycielami Pani Prezydentowa wzięła udział w lekcji języka niemieckiego z uczniami, którzy wybrali ten przedmiot na tegorocznym egzaminie dojrzałości. Maturzyści podczas zajęć przedstawili Agacie Kornhauser-Dudzie swoje dalsze plany edukacyjne.

Kilkoro uczniów towarzyszyło Pierwszej Damie podczas wizyty i przeprowadziło z nią krótki wywiad do szkolnej gazetki.Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące i Salezjańskie Gimnazjum są katolickimi szkołami publicznymi prowadzonymi przez Zgromadzenie Salezjańskie. Wychodząc naprzeciw życzeniom rodziców, szkoła stara się wychowywać w duchu chrześcijańskich zasad.


Źródło: KANCELARIA PREZYDENTA RP,
Fot: GRZEGORZ JAKUBOWSKI - KPRP)
« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Żona prezydenta marionetki

Elizabeth
2017-04-14 09:21:43
Strona 1/1


Dane kontaktowe