17
2020
2018-07-24

Pierogowe ucztowanie w Miedznej


Już po raz dziewiąty została zorganizowana w Miedznie Uczta Pierogowa. Specjalnie z tej okazji okoliczne gospodynie ulepiły aż 17 tys. pierogów. Wszystkie rozsprzedano w mgnieniu oka!

Całe rodziny z sąsiednich gmin i powiatów przybyły do Miedzny, aby spróbować najpopularniejszych pierogów
w okolicy. Na pięknie przystrojonych stoiskach można było nabyć pierogi ruskie, włoskie, z mięsem, z kapustą
i grzybami, pieczarkami, ziemniakami, szpinakiem czy z soczewicą. Nie zabrakło również opcji na słodko – z serem, malinami, jagodami, wiśniami, a nawet z dodatkiem mięty!

Gospodynie nie tylko oferowały swoje wyroby, ale także rywalizowały w konkursie na najlepsze pierogi. Komisja konkursowa z przewodniczącą wicestarostą Haliną Ulińska na czele przyznała następujące miejsca:

1. Teresa Onaszkiewicz z Miedzny (pierogi z malinami),
2. ex aequo – Stowarzyszenie "Skarbiec" z Miedzny (pierogi z kurkami) oraz
Danuta Dybowska z Żeleźnik (pierogi z jagodami, jabłkami i borówką amerykańską),
3. Gospodynie z Tchórzowej (pierogi meksykańskie).

Dodatkowo zwyciężczyni kunkursu Teresa Onaszkiewicz otrzymała nagrodę specjalną - "Laur Kulinarny" przyznany przez Lokalną Grupę Działania "Bądźmy razem".

Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs "pierogowy łasuch", w którym uczestnicy musieli zjeść jak najwięcej pierogów w zaledwie jedną minutę. Mistrzem został Dominik Filipek.


W trakcie rodzinnych zawodów wędkarskich, które poprzedziły Pierogową Ucztę, najwięcej ryb złowili DawidGoś (I miejsce), Szymon Szczubeł (II miejsce) oraz
Kamil Sawicki (III miejsce).

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs ankietowy. Uczestnicy musieli wypełnić ankietę dotyczącą imprezy oraz kupić co najmniej 20 pierogów. Nagrodę główną ufundowaną przez Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim wygrała
Alina Bartoszewska z Jartypor. Nagrody pocieszenia otrzymali Tomasz Kuciński oraz Przemysław Słowik.

Tego dnia nie obyło się bez dobrej muzyki i licznych atrakcji. Publiczność rozgrzał zespół Verva oraz grupa szantowa Stara Kuźnia. Powiat sokołowski dumnie reprezentował zespół Złote Lata, działający przy SOK. Dużym zainteresowaniem cieszył się także występ Stowarzyszenia Taneczno-Gimnastycznego MAX DANCE. Swoje talenty
i umiejętności zaprezentowały także dzieci i młodzież z okolicznych szkół.

Podsumowując imprezę Wicestarosta Halina Ulińska złożyła na ręce Prezes Stowarzyszenia Skarbiec z Miedznej Ewy Chomżyńskiej podziękowania za organizację kolejnej edycji "Uczty Pierogowej", podkreślając, że wydarzenie to na stałe wpisało się
w kalendarz wydarzeń kulturalnych na terenie Powiatu Węgrowskiego.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie "Skarbiec" w Miedznie, Starostwo Powiatowe w Węgrowie oraz Urząd Gminy Miedzna.

Katarzyna Dybowska
Fot. powiatwegrowski.pl

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe