17
2020
2015-05-15

Pielgrzymka stulecia do Miedzny


W piątek 24 kwietnia harcerze ZHP im. Janusza Korczaka w Sokołowie Podlaskim już po raz ósmy uczestniczyli w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Miedznie.

Pielgrzymka corocznie odbywa się w ramach wychowania duchowego z okazji dnia św. Jerzego - patrona rycerzy oraz skautingu. 
W tym roku miała szczególny charakter ze względu na obchodzony jubileusz stulecia sokołowskiego harcerstwa.
W licznej grupie pielgrzymów byli przedstawiciele wielu środowisk hufca - 41 DSh im. A. Kamińskiego w Kosowie Lackim z phm. Małgorzatą Wojtczuk, 25 DH w Łazowie z  hm. Elżbietą Osipiak, 92 SDH NS "Duchy Lasu" im. J. Korczaka z ZS im. JP II z phm. Anetą Nowotniak, 93 SDH NS "Duchy Lasu" z ZS im. JP II z hm. Grzegorzem Nowotniakiem, 91 SDH "Tanijas" im. M. A. Dawidowskiego „Alka" z VII OSH z dh. Natalią Stelęgowską, 9 SDH "Orlęta" im. Szarych Szeregów z dh. Adrianem Trębickmi, 3 GZ „Dzielne Plastusie" i 33 SDH „Avanti" z phm. Marzeną Pasik, 13 SDH "Cichociemni" 
z phm. Katarzyną Nawacką i dh. Kamilem Bielińskim, 44 SDH „Horyzont" z pwd. Damianem Kosiną oraz inni instruktorzy na czele z komendantką hm. Bożenną Hardej. Nie zabrakło ks. pwd. Tomasza Szmurło - Kapelana Sokołowskiego Hufca oraz przyjaciela sokołowskich harcerzy ks. Tomasza Żukowskiego z parafii NSNMP w Sokołowie Podl. Wiosenna pogoda sprzyjała wędrówce, chociaż dla niektórych młodziutkich pielgrzymów dystans 16 kilometrów okazał się nie do pokonania pieszo.
W Miedznie na sokołowskich harcerzy czekali już przedstawiciele Hufca Doliny Liwca, w tym zaprzyjaźniona 23 Drużyna Starszoharcerska „Wataha” im. Wandy Rutkiewicz z Miedzny. Wszyscy wzięli udział w uroczystej Mszy św. Sprawowało ją pięciu kapłanów na czele z ks. Tomaszem Szmurło. Okolicznościowe kazanie nawiązujące do życia św. Jerzego wygłosił ks. Krzysztof Rzepczyński, wikariusz parafii w Miedznie i kapelan węgrowskiego hufca. Po zakończeniu nabożeństwa harcerze odśpiewali „Modlitwę harcerską” i razem z ks. Tomaszem Szmurło i ks. Krzysztofem Rzepczyńskim udali się do Gminnego Ośrodka Kultury na słodki poczęstunek przygotowany przez gościnnych gospodarzy – p. Dorotę Kuczyńską, dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miedznie i dh. Agnieszkę Turemkę, drużynową 23 DSh „Wataha” z Miedzny wraz z harcerkami i harcerzami. Nie zabrakło wspólnych śpiewów przy dźwiękach gitar, rozmów o jubileuszu i wakacyjnych planach i wspaniałej harcerskiej atmosfery. Spotkanie zakończyło się tradycyjnym zawiązaniem kręgu, odśpiewaniem pieśni „Bratnie słowo” i „iskrą przyjaźni”.
 
jo

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe