31
2019
2019-02-19

Piękno nie tylko pędzlem malowane


Do końca lutego b.r. w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury można oglądać wystawę prac twórców Grupy Plastycznej „W Drodze”, działającej przy SOK pod kierunkiem Joanny Błońskiej: Piotra Daniluka, Adama Borowego, Anety Kocak, Anny Wrzosek, Moniki Pajki, Teresy Pienik oraz Aleksandry Rykała z Siedlec, instruktora plastyki w SOK.

Wystawa jest wynikiem II pleneru malarsko-fotograficznego, który odbył się w pierwszej połowie sierpnia 2018 r. w Drohiczynie. Jej wernisaż zgromadził w poniedziałek 11 lutego twórców, organizatorów i liczne grono miłośników sztuki. Jak podkreślił dyrektor Marcin Celiński otwierając spotkanie, prezentowane prace wykonane są w różnej technice, mają różny nastrój, tematykę i formy wyrazu, ale wspólnym ich mianownikiem jest wrażliwość autorów na piękno i umiejętność zatrzymania ulotnych chwil. Zaznaczył też, że Drohiczyn, miasteczko o ciekawej i bogatej historii, stało się miejscem inspirującym artystów do wspólnej pracy i wymiany doświadczeń oraz integracji i poszerzenia sokołowskiego środowiska plastycznego.

W klimat wydarzenia wprowadzili zebranych Anna Maliszewska – śpiew i Michał Ostromecki – fortepian, wykonując kilka nastrojowych utworów.

O plenerze i wystawie mówiła jej kurator Joanna Błońska. Z kolei artysta-plastyk Andrzej Kublik pochwalił poziom wystaw organizowanych w Galerii DOM. Uczestnicy mogli podziwiać to, co z niepowtarzalnego klimatu urokliwego miasteczka i wyjątkowej nadbużańskiej przyrody artyści utrwalili w swoich dziełach.


J.O.  
Fot. SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe