17
2020
2017-07-10

Piątkowy Trawnik Coolturalny


   W miniony piątek pogoda sprzyjała imprezom w plenerze, stąd na Trawnik Coolturalny przy Sokołowskim Ośrodku Kultury bardzo licznie przybywali zwolennicy takiego sposobu spędzania początku weekendu.
  Przez kilka godzin wiele się działo. Już od 17 na tradycyjnej „Herbatce dla Seniora” młodzi duchem świetnie bawili się w rytm muzyki wykonywanej przez zespół „Sokołowscy bardowie”. Następnie od 20 na scenie wystąpił duet Asia Banaszkiewicz & Michał Chwała.   Wokalistka pochodzi z Sokołowa. Kilka lat temu, jeszcze, jako Joanna Wróblewska była gościem naszego cyklu wywiadów „Znani? Nieznani? – Stąd!”. Mieszka w Warszawie i tam śpiewa w różnych miejscach, pisze teksty, komponuje. Od czasu do czasu gościnnie występuje w naszym mieście z zespołem Manufaktura Dźwięków, związanym z Sokołowskim Ośrodku Kultury. W sercu Joanny Banaszkiewicz gra muzyka soul i gospel, ale w trakcie piątkowego koncertu można też było usłyszeć i inny repertuar w ciekawych autorskich aranżacjach. Akompaniujący jej gitarzysta Michał Chwała to kompozytor, muzyk sesyjny, absolwent Akademię Muzyczną w Bydgoszczy, laureat wielu konkursów gitarowych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Duet dostarczył obecnym wielu artystycznych przeżyć. 
   Po koncercie na ekranie Plenerowego Lina Letniego pojawiła się głośna komedia „Spódnice w górę!" z najsłynniejszymi Francuzkami świata: Isabellą Adjani, Vanessą Paradis, Laetitią Casta i Audrey Dana. 
J.O.
 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe