11
2020
2013-06-28

PG1 najlepsze w sporcie szkolnym


Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Sokołowie Podlaskim w bieżącym roku szkolnym znów okazało się najlepsze w klasyfikacji generalnej powiatu sokołowskiego. Na 13 klasyfikowanych szkół gimnazjalnych, które rywalizowały w 27 konkurencjach, Gimnazjum Nr 1 zdobyło 431,5 pkt wyprzedzając kolejną szkołę o 173,5 pkt. Jest to siódme z rzędu zwycięstwo Gimnazjum Nr 1 z Sokołowa w tej klasyfikacji.
Sukces na arenie powiatu znalazł też odzwierciedlenie na arenie regionu siedleckiego (powiaty siedlecki grodzki i ziemski, łosicki, garwoliński, węgrowski, miński, sokołowski). W klasyfikacji generalnej gimnazjów w regionie siedleckim, na 137 klasyfikowanych szkół, które rywalizowały w 27 konkurencjach, Gimnazjum Nr 1 z Sokołowa zajęło V miejsce. Jest to najwyższe miejsce, jakie zajęło gimnazjum powiatu sokołowskiego w historii klasyfikacji współzawodnictwa sportowego gimnazjów regionu siedleckiego.
Na te sukcesy pracowali ciężko wszyscy uczniowie pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego: Elżbiety Lech, Olgi Rusinek, Karola Krakowskiego i Daniela Krakowskiego.

Do największych osiągnięć w tym roku należą:
X miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce, skok wzwyż, Płock 2013, I miejsce w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce, skok wzwyż: Komycz Kacper
X miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych, Sochaczew 2013, I miejsce w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych: Kocak PatrykII miejsce w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce, bieg na 1000 m: Kocak Patryk (czas: 2:47’67)
III miejsce w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt
IV miejsce w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt
V miejsce w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Dziewcząt: skład zespołu: Dziewulska Olga, Adamska Joanna, Onyśk Anna
II miejsce w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Indywidualnym, 50m stylem dowolnym: Wasilewski Artur
III miejsce w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Indywidualnym, 50m stylem grzbietowym: Jastrzębski Piotr
IV miejsce w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Indywidualnym, 50m stylem dowolnym: Borysiewicz Bartłomiej
IV miejsce w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Indywidualnym, 50m stylem klasycznym: Borysiewicz Bartłomiej
IV miejsce w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Indywidualnym, 50m stylem dowolnym: Rudnicka Karolina
V miejsce w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Sztafetowym Chłopców 6x25m stylem dowolnym
VI miejsce w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Sztafetowym Dziewcząt 6x25m stylem dowolnym
V miejsce w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Dwuboju Nowoczesnym Dziewcząt: skład zespołu: Świnarska Joanna, Kostyra Sylwia, Rudnicka Karolina, Koc Weronika
IV miejsce w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce, skok wzwyż: Siwińska Katarzyna
Uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego składają podziękowania Dyrektorowi Gimnazjum Nr 1 w Sokołowie Podlaskim Panu Kazimierzowi Soszce oraz wszystkim nauczycielom za wsparcie, pomoc i wyrozumiałość.

Nauczyciele WF w PG 1 w sokołowie podlaskim

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe