12
2020
2019-10-08

Pełnili wartę honorową na Placu Piłsudskiego


Harcerki z 22 Drużyny Harcerskie AZYMUTY im. Tadeusza Zawadzkiego ps. ZOŚKA wraz z drużynowym pwd. Adamem Mazurkiem odpowiedzieli na Alert Pamięci Naczelniczki ZHP i w 80 rocznicę powstania Szarych Szeregów stawili się w Warszawie, aby uczcić pamięć harcerzy z Szarych Szeregów.

Pełnienie warty honorowej podczas składania kwiatów przez najważniejsze osoby i instytucje w kraju przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego w Warszawie podczas Alertu Pamięci zwołanego w 80 rocznicę powstania Szarych Szeregów było dla nas wielkim wyróżnieniem i zaszczytem. Wartę pełniły druhny: Aneta Górska, Maryna Sankowska, Ewa Milik, Maria Pieczyska, Gabriela Czopska, Daria Małko i Daria Niemirka.

Znaleźliśmy się w gronie harcerzy, którzy w Warszawie oddali hołd bohaterski harcerzom. Poświęcili oni swoje życie w obronie naszego kraju. Podczas tzw. ”Szarego Spaceru” odwiedziliśmy miejsca związane z działalnością Szarych Szeregów i wzięliśmy udział w tworzeniu „Wirtualnej mapy pamięci Szarych Szeregów”. Odwiedziliśmy grób bohatera naszej drużyny – Tadeusza Zawadzkiego ps. ZOŚKA. Mieliśmy też przyjemność spotkać się z Druhną Naczelniczką ZHP hm. Anną Nowosad, Druhem komendantem Chorągwi Mazowieckiej hm. Cezarym Supeł, członkami Poczty Harcerskiej i harcerzami z Szarych Szeregów. Ten dzień – żywa lekcja historii, Apel Poległych, spotkanie z bohaterami Szarych Szeregów, ogromne wyróżnienie jakie nas spotkało, czyli pełnienie WARTY HONOROWEJ - na długo zostanie w naszej pamięci!


Info / Fot. 22 Drużyna Harcerska AZYMUTY z Jabłonny Lackiej 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe