29
2022
2022-08-23

Pedagogiczna poleca


Lato w pełni, dlatego też proponujemy lekkie łatwe i przyjemne w czytaniu pozycje książkowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

„Zemsta” i „Rewanż” z cyklu Agencja Rozbitych Serc autorstwa Nataszy Sochy to nowości polskiej dziennikarki, felietonistki i pisarki. Główna bohaterka Agata - asystentka w kancelarii prawnej traci pracę. Przyczyną jest romans z szefem. Agata nie chce wracać do rodzinnego domu, ofert pracy brak. Jedyna jej szansa to firma specjalizującą się w otwieraniu oczu kobietom równie naiwnym jak ona. Zakłada agencję detektywistyczną, specjalizującą się w demaskowaniu niewiernych mężów i nieuczciwych kochanków. I tylko myśli, jak zemścić się na byłym szefie, który wyrzucił ją z pracy jak zepsutą drukarkę. Poczucie humoru w serii detektywistycznych zagadek. Świat w którym wierność jest luksusem, a kłamstwo towarem powszechnym. Warto przeczytać, gdyż prawa do ekranizacji zostały już sprzedane.

Kolejna polecana pozycja to „Chłopak dla teściowej” najnowsze dzieło Agnieszki Walczak-Chojeckiej. Trzy pokolenia kobiet żyją w niezbyt dużym mieszkaniu. Jest to romantyczna komedia pomyłek z lekką dozą sensacji i kryminału, która wprawia czytelnika w doskonały nastrój, rozbraja szczerością i brakiem granic. Czy w kawałach o teściowych jest ziarno prawdy? Czy myśleliście kiedyś, by pozbyć się teściowej? Czyżby porzekadło miało uzasadnienie „Bo kto pod kim dołki kopie…”

Dla nastolatków polecamy 7 tomów z cyklu: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. To książki o odważnych i ciekawych świata tekstylnych bohaterkach, które stały się prawdziwym fenomenem. Pierwsza część zdobyła nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka i Nagrodę Literacką m. st. Warszawy, a także trafiła na listę lektur szkolnych. Skarpetki podbiły już całą Europę - kochają je też greckie, rosyjskie i ukraińskie dzieci. „Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!” Justyny Bednarek to kolejna pozycja w naszych zbiorach bogato ilustrowana przez Daniel de Latour. Detektyw Pinkerton rozpoczyna śledztwo. Dokąd doprowadzi go trop? Kolejna odsłona niesamowitych przygód kultowych już Skarpetek Justyny Bednarek.

Dla najmłodszych polecamy 30 nowo zakupionych książeczek z serii „Mądra mysz”. Poczytne przez maluchów opowiadania z pięknymi ilustracjami zachęcają do poznawania otaczającego je świata, spotkań z rówieśnikami i wyciągania wniosków z doświadczeń codziennego życia. Opowiadania te podpowiadają dzieciom poprawne zachowania, które przydadzą się w otaczającym je świecie. Książki, które uczą, bawiąc, i bawią, ucząc. Polecamy także nową serię Alicji Mikołajczak „Już czytam. Pierwsze czytanki”. To seria do nauki czytania, podzielona na dwa poziomy. Zakupiliśmy (poziom pierwszy), który służy w początkowej fazie nauki czytania: tj. do czytania globalnego i sylabowego oraz oglądania ilustracji. W książkach zawarte są również zadania ćwiczące spostrzegawczość oraz słowniczek trudniejszych wyrazów.

Miłej lektury i udanego wakacyjnego wypoczynku.

Biblioteka Pedagogiczna

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe