17
2020
2014-11-21

Patriotycznie w Sterdyni


W czwartek 6 listopada w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni odbył się V Konkurs Piosenki Patriotycznej Południowego Podlasia i Mazowsza.

Jego organizatorami był GOKiS i Gminna Biblioteka Publiczna. Otwarcia imprezy dokonał wójt Czesław Marian Zalewski, a całość prowadziły uczennice Natalia Zielińska i Milena Andrzejewska. Na scenie zaprezentowało się aż 160 wykonawców – soliści i zespoły - w kilku kategoriach wiekowych.
Festiwal miał zasięg powiatowy, a reprezentowane były następujące placówki: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni, Miejskie Przedszkole nr 2 w Sokołowie Podlaskim, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kożuchowie, Publiczne Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego w Kosowie Lackim, Sokołowski Ośrodek Kultury, Szkoła Podstawowa w Zembrowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łazowie, Zespół Szkół w Jabłonnie Lackiej - gimnazjum, Zespół Szkół w Skrzeszewie - szkoła podstawowa, gimnazjum, Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II, Zespół Szkół w Sterdyni – przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum.
Poziom wykonań był wysoki i bardzo wyrównany, interpretacje niejednokrotnie poruszające. Zabrzmiały stare pieśni patriotyczne bliskie sercu wielu Polaków. Wykonawcy wybierali też nowe utwory, na przykład piosenka „Dziewczyna z granatem” z filmu „Czas honoru: powstanie ” była śpiewana trzykrotnie. 
Komisja konkursowa w składzie: Witold Tomasz Grzyb – przewodniczący, Stanisława Maciak i Jakub Plas po przesłuchaniu 25 podmiotów muzycznych przyznała I miejsce w kategorii soliści do lat 9 Weronice Pośladzie ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni, w kategorii soliści od 10 do 15 lat Szymonowi Dzikowskiemu z Zespołu Szkół w Skrzeszewie. Wśród zespołów wokalnych z przedszkoli najwyżej oceniono „Krasnoludki” z Gminnego Przedszkola w Zespole Szkół w Sterdyni. W kategorii zespoły wokalneI miejsce przyznano zespołowi VOCI z Sokołowskiego Ośrodka Kultury, a wyróżnienie zespołowi ANDANTE z gimnazjum w Jabłonnie Lackiej. W kategorii schole młodzieżowe I miejsce otrzymało Szkolne Koło Caritas z Zespołu Szkół w Sterdyni.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz słodki upominek. Nagrody zwycięzcom zostały wręczone 11 listopada podczas uroczystości Święta Niepodległości w Sterdyni. Nagrodzeni mieli też możliwość występu w czasie obchodów tego święta.

JO

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Podmiot muzyczny- kto zajmuje się słowotwórstwem w waszym piśmie?

podmiot forumowy
2014-11-24 08:24:45
Strona 1/1


Dane kontaktowe