17
2020
2018-11-21

Patriotycznie u działkowców


W sobotę 10 listopada w Domu Działkowca przy ROD “Słoneczko” w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie integracyjno-okolicznościowe Zarządów Ogrodów z terenu działania Delegatury w Siedlcach. Działkowcy z Sokołowa, Węgrowa, Siedlec i Łochowa nie tylko spędzili ten dzień na rozmowach i wspólnej zabawie, ale również świętowali stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

W związku z tym, że uroczystości odbyły się w przeddzień Święta Niepodległości Dom Działkowca przyozdobiono dwiema flagami: biało-czerwoną Flagą Państwa Polskiego oraz żółto-zieloną Flagą Polskiego Związku Działkowców.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele ogrodów: “Słoneczko”, “Relax”, “Raj” oraz “Magnolia” z Sokołowa Podlaskiego, “Oaza” i “Łącznościowiec” z Węgrowa, “Złote Piaski”, “Kolejarz”, “Wiarus - Rozrywka”, “ Zacisze - Podlasie”, “Cicha przystań”, “Ustronie” i “Witamina” z Siedlec oraz “Relax” i “Nadliwie” z Łochowa.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego oraz Hymnu Polskiego Związku Działkowców. Przybyłych gości powitali Prezes Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Działkowców Krzysztof Podlewski, I Wiceprezes OM PZD Edward Filip oraz Kierownik Delegatury siedleckiej PZD Teresa Radzikowska.

Pierwszym punktem spotkania było posadzenie Dębu Niepodległości. Sadzonkę ufundowaną przez Nadleśnictwo Siedlce wspólnie posadzili prezesi wszystkich ogrodów działkowych.

Następnie wręczono medale i srebrne odznaczenia działkowcom zasłużonym dla PZD i dla tych, którzy swoją pracą w ogrodach zasłużyli na szczególne wyróżnienie. Medale na pamiątkę 120-lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce otrzymali: Jadwiga Świstek z ROD “Słoneczko” w Sokołowie Podlaskim, Elżbieta Poślada z ROD “Raj” w Sokołowie Podlaskim oraz Jerzy Pstrągowski z ROD “Złote Piaski” w Siedlcach. Srebrne odznaki “Zasłużony dla PZD” otrzymali: Cecylia Siuchta z ROD “Relax” w Łochowie oraz Jan Gurba z ROD “Zacisze - Podlasie” w Siedlcach.

Tego dnia na podstawie uchwały nr 417/2017 Prezydium Krajowej Rady PZD z dnia 14 listopada 2017 roku wybrano również Kolegium Prezesów Zarządów Ogrodów z terenu Sokołowa Podlaskiego, Węgrowa i Łochowa. Przewodniczącym Kolegium została Elżbieta Poślada z ROD “Raj” w Sokołowie Podlaskim, zastępcą - Tadeusz Ołowski z ROD “Oaza” w Węgrowie, sekretarzem - Marlena Kosiorek z ROD “Magnolia” w Sokołowie Podlaskim. Członkami zostali: Jadwiga Świstek z ROD “Słoneczko” w Sokołowie Podlaskim, Jacek Sadowy z ROD “Relax” w Sokołowie Podlaskim, Cecylia Siuchta z ROD “Relax” w Łochowie, Stanisław Pełka z ROD “Nadliwie” w Łochowie oraz Tadeusz Nędza z ROD “Łącznościowiec” w Łochowie.

W dalszej części uroczystości zaplanowano “godzinę patriotyczną”, podczas której wszyscy zebrani wspólnie śpiewali polskie patriotyczne pieśni. O akompaniament zadbał zespół “Retro” z Sokołowa Podlaskiego. Nie zabrakło także barwnych i ciekawych opowieści historycznych.

Spotkanie przedstawicieli zarządów z terenu działania siedleckiej Delegatury trwało do późnych godzin. Były śpiewy, tańce, poczęstunek oraz długie rozmowy o ogrodnictwie i nie tylko.
Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe