17
2020
2019-01-26

Pasowanie na czytelnika w Szkole Podstawowej w Jabłonnie Lackiej


To był wyjątkowy dzień dla uczniów klasy pierwszej. 23 stycznia 2019 r. zostali oni oficjalnie przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Taka uroczystość to już tradycja w Szkole Podstawowej w Jabłonnie Lackiej.

Przygoda z książkami rozpoczyna się od spotkania z baśniowymi postaciami. W tym roku były krasnoludki poszukujące Śnieżki, Baba Jaga wyglądająca jak kolorowy krzak, Królewicz, do którego przykleiły się papierki, zakatarzony wilk, skarżący się na brak apetytu oraz Kot, który zamiast butów nosił narty. Bohaterowie baśni w zabawny sposób opowiadali o pomysłach, które przychodzą dzieciom do głowy podczas czytania książek. Ich zadaniem było wskazanie przyszłym czytelnikom jak obchodzić się z książkami. Dzieci doskonale zrozumiały przesłanie baśniowych postaci.

Po przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klasy drugiej pod kierunkiem pani Elżbiety Miłobędzkiej i pani Teresy Błońskiej, pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Mamy nadzieję, że najmłodsi uczniowie pokochają książki i czytanie a biblioteka będzie postrzegana przez nich jako miejsce przyjazne, ciekawe i bezpieczne.


Info / Fot. SP w Jabłonnie Lackiej

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe