43
2019
2014-05-03

Parkują jak chcą


Przejechać w pobliżu sokołowskiego targowiska w czwartkowy poranek - oto niezłe wyzwanie!

Na ulicy Stadionowej, Ząbkowskiej i Targowej panuje wtedy istny koszmar! Handlarze, a także niektórzy klienci przyjeżdżają z samego rana. Wtedy nie ma jeszcze wielkiego problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego. Prawdziwe godziny szczytu zaczynają się około 8:00. Ludzi zjawia się coraz więcej, większość z nich przyjeżdża samochodami. Nikt nie chce parkować kilometr dalej i potem biec z zakupami do auta - fakt. Najłatwiej szukać miejsca parkingowego jak najbliżej targowiska. Gdy takich miejsc po prostu nie ma, są przecież inne sposoby. Można zaparkować na chodniku, na zakręcie lub chociażby zastawiając komuś wjazd na swoje podwórko. Takie sytuacje się zdarzają, szczególnie podczas targów przedświątecznych. Ulice są pozastawiane z każdej strony samochodami, więc w praktyce stają się jednokierunkowe lub nieprzejezdne  Denerwuje to nie tyle innych kierowców, co ludzi mieszkających w pobliżu rynku. 
Co na to policja? - Wiemy, że w czwartek ruch w Sokołowie jest wzmożony i oczywiście więcej jest wtedy policyjnych patroli; nie tylko w pobliżu rynku, lecz w całym Sokołowie - wyjaśnia Sławomir Tomaszewski, rzecznik sokołowskiej policji. - Nie słyszałem jednak, aby w ostatnim czasie ktoś zgłaszał podobne problemy - dodaje rzecznik.
Warto dodać, że nieprawidłowe zaparkowanie auta może skutkować wysoką karą: od 100 do nawet 500 zł mandatu oraz utraceniem kilku punktów karnych.
 
KW

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

To tylko w czwartki do południa - idzie przetrawić. A co robią patrole widząc parkujących w wydaniu cyrkowym dookoła pomnika ks. Brzóski - trudne do przetrawienia, a do skrętu ??? - kierowca TIR

kierowca TIR
2014-05-10 13:01:24

Samochody parkowane są na skrzyżowaniu ząbkowskiej ze stadionową. Stoją na pasach dla pieszych. Jadąc od Tesco w stronę Targowej, nic nie widać po prawej. Tak jest co tydzień.

przejezdny
2014-05-04 20:37:05

Jeszcze ulica Krzywa w kierunku Husqvarny. ustawiają się jak święte krowy. A po co 500 mandatu ??? wystarczy każdemu po 50 i będzie porządek. nawet normalnie z posesji nie można wyjechać.

qwerty
2014-05-03 18:41:19

\"więcej jest wtedy policyjnych patroli; nie tylko w pobliżu rynku, lecz w całym Sokołowie - wyjaśnia Sławomir Tomaszewski, rzecznik sokołowskiej policji. - Nie słyszałem jednak, aby w ostatnim czasie ktoś zgłaszał podobne problemy - dodaje rzecznik.\" Szkoda żeby mieszkańcy mieli codziennie zgłaszać takie problemy. Proponuję policjantom codzienny przejazd ul. Bosco. Dzień w dzień tworzy się tam piękne wahadełko z powodu 10 aut stojących na zakazie.

xxx
2014-05-03 15:48:50
Strona 1/1


Dane kontaktowe