43
2019
2014-03-26

Parkowanie po sokołowsku


Parkowanie - niby prosty manewr. Ci, którzy posiadają w portfelu prawo jazdy, taki manewr powinni wykonać prawidłowo. Jak jest naprawdę?

W praktyce bardzo często wygląda to następująco: parkowanie za znakiem zakazu, parkowanie na chodnikach, trawnikach itp. 
Nieprawidłowo zaparkowany samochód staje się niekiedy przedmiotem  żartów i długą dyskusją na temat bezmyślności polskich kierowców. 

MISTRZOWIE PARKOWANIA
Kilkanaście dni temu na facebooku powstał profil pod nazwą "Mistrzowie parkowania Sokołów Podlaski". Przez niespełna 3 dni profil polubiło 1000 osób. Co więcej, ta liczba z każdym dniem rośnie. Na profilu pojawiają się zdjęcia nieprawidłowo zaparkowanych aut w Sokołowie Podlaskim. Założycielem strony jest 26-letni Sebastian.
- Pomysł na założenie tej strony nasunął mi się wtedy, gdy na małym przyblokowym parkingu sąsiad zaparkował swoje audi zajmując trzy miejsca parkingowe. Chęć pokazania nieodpowiedzialności i braku umiejętności myślenia niektórych kierowców przekonała mnie, iż takich kierowców należy pokazać innym - opowiada Sebastian.

Założyciel strony podkreśla jednak, że jego celem nie jest wytykanie ludzkich błędów. 
- Strona ma na celu pokazanie jak w naszym mieście nieodpowiedzialni kierowcy parkują swoje auta. Przeglądając zdjęcia, do umieszczenia wybieram te, które najbardziej rażą głupotą - kontynuuje Sebastian. 
Skąd założyciel strony posiada tak wiele zdjęć? Niektóre robi sam, pozostałe wysyłają mu inni mieszkańcy Sokołowa, którzy byli świadkami nieprawidłowo zaparkowanych aut. W dzisiejszych czasach nie jest to trudne. Wystarczy wyjąć chociażby komórkę. Pstryk - i już gotowe! 

Profil cieszy się sporą popularnością. Co chwilę ktoś klika "Lubię to" lub dodaje komentarz. Są zarówno pozytywne, jak również negatywne. Jednak całość - jak podkreśla sam założyciel profilu - obracana jest w śmiech. 

SUROWE KARY
Ci, którzy nieprawidłowo zaparkowali swoje auto i przyłapani zostali przez policjanta, raczej nie będą się śmiali. Mandat, blokada kół lub odholowanie pojazdu na parking strzeżony - takie grożą kary za pozostawienie pojazdu na zakazie postoju (znak B-35), zakazie zatrzymywania się (B-36) lub w miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych. 

Cały tekst w wydaniu papierowym.

KAMIL WASZCZUK


Tuż przed wejściem do supermarketu


Tutaj też zaparkowany. I jak teraz wjechać...? Albo wyjechać?

fot. Facebook.com/ Mistrzowie parkowania Sokołów Podlaski

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

A na parkingu Urzędu Miasta zauważyłem dziś rano od podwórka zastawione miejsca parkingowe czyżby zatrudnili niepełnosprawnych to niech narysują koperty, urzędnicy poszaleli z dogadzaniem swoim dupom

Interesant
2014-04-02 15:50:08

Tu się zgadzam na ul. Kuśnierskiej to już w ogóle ewenementy ludzkie .. nie mówiąc już o tym ,że pod galerią diament znajduję się parking w całości przeznaczony dla osób niepełnosprawnych szkoda tylko ,że wszystkie bez legitymacji :) niepełnosprawni umysłowo ..

asdf
2014-03-27 15:20:46

Szkoda ze nasi policjanci sie akurat tym nie zajmuja wystarczy ul.Kusnierska odwiedzic auta stoja po obu stronach a nakaz jest po jednej :)

lekter
2014-03-27 08:35:43
Strona 1/1


Dane kontaktowe