11
2020
2014-11-13

Pamięci Jana Pawła II


W niedzielę 26 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni odbyło się spotkanie z poświęcone pamięci Świętego Jana Pawła II.

Uroczystość zorganizowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Sterdyńskiej, Zespół Szkół w Sterdyni i GOKiS.  Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych gminy, wikariusz miejscowej parafii ks. Przemysław Łoza i inni mieszkańcy okolicznych miejscowości.
Zebranych w imieniu Zarządu TMZS powitał prezes Mieczysław Szymański, a w klimat wydarzenia wprowadziła s. Ewelina. Przypomniała hasło tegorocznego Dnia Papieskiego – „Świętymi bądźcie” i zaapelowała, aby na wzór Jana Pawła II stawać się świętymi, czyli jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki i być światełkiem dla innych, stawać się coraz lepszym człowiekiem. Następnie uczniowie tańcem, muzyką i piosenką uczcili świętego Jana Pawła II. Przed liczną widownią zaprezentowali się pierwszoklasiści z ZS w Sterdyni, którzy zatańczyli poloneza i taniec podlaski. Starsi uczniowie, podopieczni s. Eweliny ze szkoły w Sterdyni, przygotowali okolicznościowy montaż słowno-muzyczny na temat życia i nauczania świętego. Wydarzeniu towarzyszyła okolicznościowa wystawa wydawnictw poświeconych świętemu Janowi Pawłowi II.
Na zakończenie uroczystości w sali widowiskowej wójt gminy Czesław Marian Zalewski podzielił się refleksją związaną z osobistym spotkaniem z papieżem w Watykanie w roku 2000.
Tego dnia spotkali się też członkowie TMZS, omawiając realizację planowanych działań, w tym kwestę na miejscowym cmentarzu.
 
JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe