17
2020
2017-12-12

Pamięci Andrzeja Markusza


Dnia 30 listopada 2017 r. odbyło się w Bibliotece Miejskiej spotkanie poświęcone zmarłemu w sierpniu sokołowskiemu artyście Andrzejowi Markuszowi.

Andrzej Markusz na przełomie lat 80 i 90 był redaktorem naczelnym „Gazety Powiatowej”. Zaprojektował także herb i flagę miasta Sokołów Podlaski. Jego rysunki satyryczne ukazywały się na łamach ogólnopolskich gazet. Prace jego można było podziwiać także w Muzeum Karykatury w Warszawie. Był autorem logo wielu polskich i zagranicznych firm.

Uczestnicy spotkania poświęconego jego osobie to głównie rodzina, przyjaciele oraz znajomi artysty. Biografię oraz ciekawostki z życia Andrzeja przybliżył wszystkim jego wieloletni przyjaciel Piotr Jankowski. O oprawę muzyczną wieczoru zadbał Witold Radomski – nauczyciel, muzyk, autor tekstów piosenek. Wspomnieniom o artyście towarzyszyła wystawa portretów wykonanych przez Andrzeja.

Podczas spotkania w ciepły i humorystyczny sposób wspominano Andrzeja nie tylko jako prawdziwego artystę, ale także jako doskonałego kucharza, wspaniałego rozmówcę, a przede wszystkim życzliwego i serdecznego człowieka pełnego pasji i humoru.

Zebrani goście przy herbacie i kawie dzielili się refleksjami o swoim koledze. W ten sposób upamiętniono Andrzeja jako osobę lubiącą kawiarnianą i luźną atmosferę, która sprzyjała ciekawym dyskusjom na różne życiowe tematy.

Info / Fot. MBP w Sokołowie Podlaskim 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe