12
2020
2013-11-28

Pacjenci czekają. A lekarz śpi !


Mieszkańcy Jabłonny Lackiej mają dość opieki zdrowotnej. Jak twierdzą, w ośrodku zdrowia panuje samowolka i wielki bałagan. W szpitalu wcale nie lepiej - pacjenci odsyłani są do Siedlec, a lekarze traktują szpital jak noclegownię.

Większość ośrodków zdrowia przejętych przez prywatne firmy zdobyło sympatię pacjentów. Mieszkańcy Jabłonny Lackiej nie należą do tej grupy. Odkąd ich ośrodek przejęła Starówka, problemy wcale nie zniknęły. 

Nadal jest źle !
Zbliża się godz. 9:00. Lekarz, który od prawie godziny powinien przyjmować pacjentów łaskawie wpuszcza do gabinetu pierwszego chorego. Pacjenci zapisani na godzinę 14:00 na wizytę czekają do 16:00. Inni z kolei z pocałowaniem klamki odchodzą, bo lekarz skrócił sobie czas pracy.
Czy tak jest rzeczywiście w ośrodku zdrowia prowadzonym przez prywatną firmę? Z dyskusji mieszkańców wynika, że tak.
Ten temat poruszony został w trakcie ostatniej sesji rady gminy.
- Ludzie siedzą, denerwują się a lekarz w tym samym czasie krząta się po ośrodku z filiżankami kawy i herbaty. Nikt nie wie o której godzinie szanowny pan doktor zamierza rozpocząć swoją pracę - skarżył się jeden z mieszkańców (...)
- Wszystkich zapisują na tę samą godzinę i potem skutki są takie, że na wizytę czekać trzeba nawet kilka godzin. Poza tym lekarz miał przyjmować do 18:00 a gdy kiedyś zaszłam ok. 15:30, nikogo oprócz sprzątaczki w ośrodku już nie było - kontynuowała kobieta.
Inna mieszkanka dodała, że tydzień trzeba czekać na wypisanie recepty podczas gdy takie sprawy lekarz powinien załatwiać od ręki. 

Całkowicie odmienne zdanie w tej kwestii mają pracownicy ośrodka zdrowia, którzy twierdzą, że żaden z lekarzy nie wychodzi przede czasem, a wręcz przeciwnie. - Lekarze czasami wychodzą później niż powinni, inni pracownicy również. Jest 15:20, a my powinnyśmy pracować do godziny 15:00. Widzi więc Pan jak to wygląda naprawdę - mówią zgodnie pracownicy ośrodka zdrowia. 
O komentarz w tej sprawie poprosiłem również wójta gminy Jabłonna Lacka, Wiesława Michalczuka. Włodarz gminy był zaskoczony.
- Po raz pierwszy o tym słyszę. Do tej pory żadnych takich zgłoszeń nie otrzymałem. Jestem bardzo zdziwiony odnośnie tego, o czym mówią mieszkańcy - mówi wójt gminy i dodaje: - Deklaruję, że zaproszę na kolejną sesję dyrektora placówki. Wszystkie te uwagi i niedociągnięcia na pewno zostaną omówione.

W szpitalu jeszcze gorzej...
Niemiłe słowa mieszkańcy gminy Jabłonna Lacka wypowiedzieli także w kierunku sokołowskiego szpitala. Oprócz dyrekcji tym razem oberwało się także samym lekarzom.
- Jak oni leczą? Kompletnie nic nie umieją, pacjentów odsyłają do Siedlec, a sami w tym czasie smacznie śpią - mówił jeden z radnych.  - W Siedlcach śmieją się z nas. Pytają, czy w Sokołowie nie ma żadnego lekarza (...)

Cały tekst w papierowym wydaniu - już za tydzień.

KAMIL WASZCZUK

Na fotografii wnętrze wyremontowanego ośrodka zdrowia. /fot. KW/

« wróć | komentarze [21]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Tyle walki, gadania, pisania o tym naszym szpitalu i co?Jak się nie potrzebuje pomocy to jest ok. Wczoraj byłam pacjentką Izby przyjęc, wszystko było ok. Poparzyłam rękę, została opatrzona i dostałam skierowanie do poradni chirurgicznej.Dzisaj wchodząc do Poradni doznałam szoku. od drzwi usłyszałam komentarz lekarza: OOOO NASTĘPNA z Kartą z Izby przyjęc, Po co przyszłaś? Odpowiedziałam grzecznie ze zgodnie ze skierowaniem z Izby Przyjęc. Doktor zapytał, a POCO?Ja jeszcze grzecznie, ale już stanowczo odpowiadam, na zmianę opatrunku, tak jak napisane w karcie... DR na to napisane, napisane, a nie łaska samej opatrunek zmienic?Lewa ręka chora, a nie prawa.... Weszłam do pielęgniarki i poprosiłam o recxeptę na maśc, bo maśc do moich opatrunków jest na receptę. Powiedziałam pielęgniarce, ze pan dr nawet nie zapytał i nie pomyślał, ze moge byc leworęczna. Powiedziałam ze pójdę na skargĘ DO DYREKCJI.I TU SIĘ ZMIENIŁA TWARZ pANA dOKTORA. tEŻ OKAZAŁ SIĘ CZŁOWIEKIEM...A SKARGĘ I TAK NAPISZĘ...


2014-01-13 16:31:03

Dziwic się tylko pacjentom. Powinni pisać skargi do NFZ to może by cos i pomogło.

jodo
2013-12-14 17:52:42

I może jeszcze nie prawdą jest to że do lekarza w Gminach trzeba sie zapisywać na tydzień wcześniej? TO KPINA JEST. JAKI TO LEKARZ PIERWSZEGO KONTAKTU? JAK ON CIE PRZYJMIE ZA TYDZIEN A TY JESTES CHORY DZIASIAJ!!!!!!!!

jojo
2013-12-06 18:46:18

Pani z Siedlec została Dyrektorem ZOZ tylko dlatego. zeby było na kogo zwalic wińę za doprowadzenie szpitala do stanu zawałowego.

sor
2013-12-05 13:23:46

A ja doktor Pierzchlewska z Izby przyjęć bardzo dobrze wspominam. Była miła, pomogła itd. Podobnie kiedyś w szpitalu. Ludzie, lekarz też człowiek a nie maszyna. Czy wy zawsze jesteście tacy mili wobec swoich interesantów?

pacjent
2013-12-02 15:34:30

Bardzo nie przyjemna p.doktor z sokołowskiego szpitala Pierzchlewska znam zdanie pacjentów i sama mialam do czynienia z to panią.

poszkodowana
2013-12-01 20:32:03

Nie znam nazwiska p.doktor ,ale jak kiedyś zajechałam z córką na izbę przyjęć jak została kopnięta w brzuch to p.doktor powiedziała ,że nie ma renngena w oczach i kazała mi jechać do szpitala do Siedlec.W Siedlcach mi powiedzieli jak to nie mogli zrobić tego w Sokołowie .Odpowiedziałam jak syna był stan poważny to trzymali w Sokołowie a teraz wysłali mnie do Siedlec,ale została córce w Siedlcach udzielona pomoc bardzo dobrze.W sokołowskim szpitalu traktują ludzi jak intruzów.

matka
2013-12-01 20:08:34

A tak miało być dobrze! Prywatna firma miała dac nowych lekarzy, miały być wydłuzone godziny przyjęć, pełna rehabiltacja , specjalisci na kazde ządanie. I co??????? Dostęp do lekarza perwszego kontaktu nie jest lepszy- trzeba czekać po kilka dni zeby się dostac, na diagnostyke trzeba czekać nawet miesiąc albo dłuzej.Tylko dziwic się nalezy pacjentom bo powinni skarzyc to do narodowego funduszu zdrowia, do wójtów i własciciela firmy. Naobiecywał kokosów to niech sie teraz z tego wywiązuje!

jodo
2013-12-01 09:14:39

do -zxc- Jak śmiesz ??..ciekawe kto na Twoją emeryturę pracować będzie.Myślisz,że czas w miejscu stoi?Szacun dla emerytów,ludzi starszych,schorowanych.!

Przyzwoity
2013-11-30 20:52:36

Jak w Ośrodku Zdrowia tak i w Gminie.Jaki gospodarz taki bajzel.Reelekcji nie będzie.

orion
2013-11-30 13:50:01

i obserwatora z greenpeace mamy :). a sokołowski szpital to tylko Bill Gates uratuje może nie on a jego pieniądze. a co do ośrodka zapewne funkcjonuje lepiej niż było, a emeryci co mają robić niech czekają w kolejkach i ustępują miejsca młodym którzy pracują na ich emerytury i nie mają czasu w kolejkach stać :)

zxc
2013-11-30 00:26:58

Przyjedź do Jabłonny to się przekonasz. Wszyscy narzekają tak jak w teśkcie. poza tym w tekście też jest o szpitalu, a szpital przecież powiatowy. Jeśli uważasz że lekarze w Sokolowie są dobrzy, podpisz się imieniem i nazwiskiem.

czyteenik
2013-11-29 19:49:16

Moim zdaniem artykuł bardzo jednostronny. Znam środowisko Jabłonny La- ckiej, mówią, że odkąd tutaj przyjmuje dawna lekarz z Ceranowa, jest o wiele lepiej. Jakiś jednostkowy przykład o kimś nie może rzutować na prace wszystkich lekarzy.

z sąsiedniejj gminy
2013-11-29 17:38:44

Przy okazji remontu Jabłońskiego ośrodka zdrowia wycięto stare, piękne drzewa rosnące przed ośrodkiem. W letnie upały budynek pozbawiony naturalnego parasola nagrzeje się jak piec. Pacjenci jak dawniej nie usiądą na ławeczce w cieniu drzew, by trochę odpocząć zaczerpnąć ochłody. W miejscu gdzie kiedyś rosły drzewa powstać ma parking wyłożony kostką. Czy w Jabłonnie jest za dużo drzew, że przy okazji remontów trzeba niszczyć,to co zdrowe i piękne ?! Szanujmy drzewa - są nam niezbędne do życia !

Obserwator
2013-11-29 10:48:49

To samo, co w sokołowskim szpitalu. Chirurdzy kłócą się kto ma zejść do pacjentów ( bo tam trzeba coś robić, a po co się wysilać), a pacjenci czekają. Lekarze wychodzą nie przyjmując wszystkich pacjentów i nie interesuje ich, że ktoś czeka, kogoś boli. U dentysty to samo, kilka osób na dzień, bo po co się przemęczać. Ten szpital to tragedia i wszystkie placówki w okolicy, gdzie "pracują" ci sami lekarze to śmiech na sali.

anty
2013-11-28 17:05:22


Dane kontaktowe