17
2020
2014-07-05

Owacje na stojąco w Koninie


Najnowszy sokołowski spektakl „Tylko cisza może nas uratować” po widzach w Sokołowie Podlaskim i Warszawie, obejrzeli teraz uczestnicy IX Przystanku PaT w Koninie.

Spektakl najwyraźniej bardzo spodobał się widzom, gdyż licznie zgromadzona widownia podziękowała aktorom owacjami na stojąco. Wcześniejszym próbom przyglądał się Rzecznik Praw Dziecka, minister Marek Michalak i nie krył słów podziwu, dla perfekcji sokołowskich aktorów.
 
W czwartkowy wieczór, 3 lipca, aktorzy Teatru Inaczej, sokołowskiej grupy PaT, zaprezentowali swoje umiejętności w na scenie IX Ogólnopolskiego Przystanku PaT. Po premierze spektaklu pt. “Tylko cisza może nas uratować” w Warszawie i sokołowskiej prapremierze, przyszedł czas na Konin. Spektakl opowiada o znaczeniu ciszy w życiu człowieka, o trudnych wyborach których dokonujemy, o tym że każdy z nas ma w życiu własny punkt na ziemi i własny świat. To właśnie w ciszy słuchamy sercem, zastanawiamy się nad sensem życia, to ona pomaga nam w ucieczce, pozwala na krzyk i zwątpienie. 
 
Po krótkim wprowadzeniu licznie zgromadzona widownia mogła obejrzeć spektakl, opierający się na plastyce ruchu. Spektakl, chodź wymaga dojrzałego widza, spotkał się z ogromnym uznaniem. Świadczą o tym długie owacje na stojąco, wymagającej, ogólnopolskiej widowni. 
Wydarzenie teatralne dla aktorów było tym bardziej podniosłe, gdyż tego samego dnia, podczas prób odwiedzili ich zacni goście w osobach: Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, Elżbiety Rusiniak – Naczelnika Wydziału Profilaktyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. dr Rafała Batkowskiego, byłego Komendanta Głównego Policji gen. Tadeusza Budzika czy asp. Radosława Zbrońskiego Zastępcę Przedstawiciela Polski w Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości Kryminalnej (EUCPN). Goście chociaż nie mogli przybyć na spektakl, widząc wielki kunszt naszych aktorów, poświęcili dużo czasu przyglądając się próbom. Widząc większość spektaklu, gratulowali aktorom umiejętności i życzyli wielu sukcesów w realizowaniu aktorskiej pasji.
 
W spektaklu „Tylko cisza może nas uratować” wystąpili: Luiza Aleksandrowicz, Wiktoria Benedykciuk (reżyseria), Kacper Błoński, Maciej Kulesza, Krzysztof Ładziak, Justyna Rytel, Wiktoria Skłodowska, Paulina Woźniak. Nie można zapomnieć jeszcze o Dominice Zawadzkiej, która dbała, aby praca aktorów przed licznie zgromadzoną i wspaniałą widownią, wypadła jak najlepiej.
 
asp.szt. Sławomir Tomaszewski
fot. Michał Charyton

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe