17
2020
2014-06-26

Otwarte wrota w Hołowienkach


W sobotę 21 czerwca w Hołowienkach, w ekologicznym gospodarstwie agroturystycznym „Dąbrówka” państwa Małgorzaty i Tadeusza Dąbrowskich w gminie Sabnie po raz kolejny odbył się kiermasz „OTWARTE WROTA”.

Kiermasz poprzedziła Msza Święta w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela w Zembrowie, której przewodniczył biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Liturgię ubogacił Chór parafialny „Magnificat” z parafii NMP Matki Bożej Miłosierdzia na Stegnach (Księża Marianie) w Warszawie, zaprzyjaźnionej z Oddziałem Wschodniomazowieckim Stowarzyszenia Ekoland. Chór był również gościem kiermaszu.
Przybyli na jarmark mogli posilić się posiłkiem przygotowanym przez gospodarzy, popróbować ekologicznych napojów, a także zaopatrzyć się w produkty żywnościowe i wyroby ze specjalnym certyfikatem ekologicznym z kilku gospodarstw ekologicznych. Atrakcją dla zgromadzonych był pokaz pieczenia sękacza. Można też podziwiać i zakupić obrazy miejscowego twórcy Marka Romaniuka.
W naszym powiecie najbliższy jarmark organizowany przez to Stowarzyszenie odbędzie się 16 sierpnia w Nowej Wsi Kosowskiej.

J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe