2
2020
2012-02-10

Otwarcie drogi w Kosowie Lackim


Rano wojewoda przybył do kosowskiego liceum gdzie przeprowadził lekcję, podczas której opowiedział młodzieży na czym polegają jego obowiązki. Zwrócił również uwagę na różnice w obowiązkach sprawowanych przez marszałka i wojewodę. I chociaż są to dwa różne stanowiska, obowiązki każdego z nich są bardzo często mylone. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji, a na dowód wdzięczności wręczyli wojewodzie piękne kwiaty.

Kolejnym miejscem, do którego udał się pan Jacek Kozłowski po wizycie w liceum była sesja Rady Miasta. Podczas swojego krótkiego wystąpienia podkreślał jak ważna dla niego jest współpraca z lokalnym samorządem i dziękował za pomoc w zorganizowaniu projektu „Jesteśmy razem”, dzięki któremu młodzież z Polski i Izraela jednoczy się podczas wizyty w obozie zagłady w Treblince. Często ten jeden dzień, pod koniec października jest jedyną okazją do pobytu w Polsce dla izraelskiej młodzieży. Zarówno kosowskim samorządowcom, wojewodzie jak i zaangażowanej w projekt młodzieży bardzo zależy na tym, aby goście poznali nasz kraj od najlepszej strony.

- Przyjechałem podziękować wszystkim za pomoc, którą wszyscy państwo mi udzielacie w przedsięwzięciu, które nazywamy „Jesteśmy razem”. W tym roku będzie realizowane po raz trzeci. Bardzo chciałbym prosić państwa o taką samą gościnność jak we wcześniejszych latach. Ten dzień krok po kroku buduje mosty między ludźmi, pomaga  w znajdowaniu porozumienia, w lepszym rozumieniu czasem skomplikowanej i trudnej wspólnej historii młodym mieszkańcom naszego województwa i młodzieży żydowskiej. Cieszę się, że wasza szkoła staje się miejscem takich systematycznych spotkań młodych ludzi. – mówił Wojewoda Mazowiecki

W dowodzie wdzięczności pan Jacek Kozłowski wręczył podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację projektu „Jesteśmy razem”.

Po sesji wojewoda, samorządowcy oraz mieszkańcy Kosowa udali się do miejscowości Rytele Święckie, aby uroczyście otworzyć drogę Rytele Święckie – Boreczek. Droga została wyremontowana na 2, 5 km odcinku. Łączna wartość inwestycji to 466 648,00 zł. Prace w znacznej części zostały dofinansowane przez Wojewodę Mazowieckiego, który na ten cel przekazał ponad 369 000 zł. Gmina poniosła koszt niespełna 98 tys. zł.

- Miejscowość Boreczek i Rytele Święckie jest niewielka, znajduje się  w niej zaledwie 7 czy 8 gospodarstw, ale zdarzało się tak, że te gospodarstwa nawet przez 3 miesiące były odcięte od świata jeżeli była większa woda na Bugu. Miniony rok pokazał, że takie drogi jak te w zasadzie popłynęły, dlatego serdecznie dziękujemy panu Wojewodzie za  fundusze, bez nich na pewno nie byłoby nas stać na przeprowadzenie takiej inwestycji. – dziękował burmistrz Kosowa Lackiego Jan Słomiak.

Burmistrz dziękował również mieszkańcom, którzy od początku byli bardzo zaangażowani w przeprowadzany remont. Podkreślał, że bez ich życzliwości i pomocy inwestycja nie mogłaby być tak sprawnie przeprowadzona.

Po uroczystym otwarciu i poświęceniu drogi, wszyscy uczestnicy uroczystości udali się do Szkoły Podstawowej w Rytelach Świeckich, gdzie zostali przywitani przez dyrektor placówki panią Barbarę Siłkę.

- Dziękujemy, że zauważacie państwo problemy takich prostych, zwyczajnych ludzi. Jest to dla nas bardzo ważne. Ważne jest również to, że nasze władze miasta i gminy Kosów Lacki nie tylko na szczeblu powiatowym, ale również na szczeblu wojewódzkim. – mówiła dyrektor Barbara Siłka.

Warto podkreślić, że szkoła w Rytelach Święckich również pozyskała fundusze od Wojewody Mazowieckiego, które w pełni wykorzystała na pomoce naukowe dla uczniów.

 

JF

 

 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Śmieszne.

popo
2012-02-12 11:43:50

Żenada.FEEE!

kk
2012-02-11 13:46:10
Strona 1/1


Dane kontaktowe