17
2020
2012-06-15

Otrzymali swoje pierwsze uprawnienia


Karta rowerowa to pierwsze uprawnienia do kierowania rowerem, jakie otrzymują uczniowie, będąc jeszcze w szkole podstawowej. Aby je otrzymać musza poznać zasady poruszania się po drogach wykazać się umiejętności jazdy rowerem. Często dopiero podczas takich zajęć dowiadują się w jakie elementy powinien być wyposażony rower.

 

Takie lekcje na pewno wpływają na ich bezpieczeństwo. Od tej chwili mogą samodzielnie korzystać z dróg, stając się ich równoprawnymi użytkownikami. Ważne jest aby podczas tych przygotowań uwiadamiać, jakie zagrożenia mogą się pojawić i jak ważna oprócz przestrzegania przepisów jest rozwaga.

 

Zanim dzieci otrzymały swoje karty rowerowe, wysłuchały od policjantów cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach. Rozmowa z dziećmi potwierdzała ich ogromną wiedze z zakresu b4ezpieczeństwa. Jeżeli, ta wiedze będą wykorzystywały w praktycy, można być spokojnym o ich bezpieczeństwo.

 

Podsumowaniem miłego spotkania było zrobienie wspólnego zdjęcia wszystkich rowerzystów z nowymi uprawnieniami wraz z nauczycielami i policjantami.

 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe