25
2019
2011-05-19

Oto najlepsi recytatorzy w gminie


W Gminnej Bibliotece w Czerwonce przeprowadzono eliminacje do Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego.

Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Sokołów Podlaski. Komisja konkursowa, w skład której weszły: Anna Kokocińska, Joanna Pieniak i Agnieszka Patejko przesłuchała 24 osoby w dwóch kategoriach wiekowych.
W pierwszej, w recytatorskie szranki stanęli uczniowie klas I-III podstawówek. Tu za najlepszą komisja uznała prezentację Sebastiana Wilka. Drugie miejsce przypadło Paulinie Leoniec, trzecie – Michałowi Kosiorkowi.
Wśród uczniów klas IV-VI  pierwsze miejsce jurorzy przyznali Sylwii Postek. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Zuzanna Skrzydlewska i Natalia Kucharska. Cała szóstka reprezentować będzie teraz gminę Sokołów Podlaski na etapie powiatowym konkursu.
- Cieszę się, że z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy, że młodzież bardzo solidnie się do niego przygotowuje. Dziękuję za to uczniom, ale też i ich nauczycielom, którzy pomagali im przygotowywać recytacje – mówiła podsumowując spotkanie dyrektor Grażyna Zaliwska.
Laureaci, ale też wszyscy pozostali uczestnicy gminnych eliminacji dostali dyplomy oraz w nagrodę – atrakcyjne książki.
TEKST/FOT. BOŻENA GONTARZ

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe