17
2020
2019-01-30

Ostatnia Gimbówka w „Szóstce”


Powoli do historii przechodzą szkoły zwane gimnazjami. W czerwcu 2019 r. opuszczą mury szkoły ostatni uczniowie tego typu placówek. Do zakończenia roku pozostało trochę czasu, a w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Pawła Kamińskiego w Sokołowie Podlaskim odbył się ostatni bal nazywany „Gimbówką”. Do klas III dołączyła klasa VIII.

Szczególne chwile powinny mieć niepowtarzalną oprawę, by nie zagubiły się w pogoni za czymś, co jest mało ważne. Ten bal był wyjątkowy, odbywał się w scenerii Paryża. Piękną dekorację zrobili uczniowie razem z Wychowawcami: Jolantą Celińską, Marylą Zubowicz – Wielogórską, Marylą Bielińską, Grażyną Choma, Danielem Krakowskiem, a także Paniami: Olgą Rusinek, Anną Ogórek, Katarzyną Sikorską oraz Panami Waldemarem Jurczakiem, Andrzejem Zientarą i Stanisławem Witkowskim. Efektowny wystrój pomogli wykonać rodzice, szczególnie Pan Andrzej Malinowski oraz Pan Jan Jurczak, który przez wiele dni pracował nad prześliczną wieżę Eiffla. Trójwymiarowa budowla o naturalnych proporcjach z oświetleniem stała się ciekawym elementem dekoracji. Całość zorganizowali rodzice i czuwali nad tym, by niczego nie zabrakło ich pociechom.

Wszystko rozpoczął Pan Dyrektor Kazimierz Soszka razem z Panią Dyrektor Jolantą Laskowską, zapraszając do poloneza. Taniec wykonało 19 par z klas III i VIII. Uczniowie ćwiczyli go przez kilka miesięcy pod okiem Pani Elżbiety Lech.

Uroczystość zaszczyciły Panie Dyrektor przedszkoli: Jolanta Krysiak oraz Hanna Czartoryjska.

Zamykamy tym balem pewien etap historii szkolnictwa, to jest ostatni rocznik gimnazjum. Chociaż łza się kręci w oku, to wiemy, że zmiany są nieodłącznym elementem życia. Ten etap, chociaż powoli przechodzi do historii, pozostanie w naszych sercach na długie lata.


Jolanta Celińska
Fot. Agnieszka Bierdzińska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe