29
2022
2022-09-06

Ostatni turniej z cyklu Letnia Grand Prix


W niedzielę 21 sierpnia odbył się ostatni turniej z cyklu Letnia Grand Prix, organizowany od 1999 roku przez Powiatową Ligę Piłkarskich Siódemek.

W czterech tegorocznych turniejach udział wzięło 9 zespołów. O końcową wygraną w klasyfikacji generalnej do ostatniego turnieju cyklu walczyły 4 drużyny: Białobrzegi, Nieciecz, Sabnie oraz Skrzeszew. Różnice punktowe między nimi były minimalne i każde rozstrzygnięcie było jeszcze możliwe.

Ostatecznie po zajęciu II miejsca w ostatnim turnieju, w klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna Białobrzegi. Dzięki wygranej w ostatnim turnieju zespół Niecieczy uplasował się na drugim miejscu klasyfikacji generalnej, z taką samą liczbą punktów co zwycięzcy.

O kolejności zdecydowały wyniki bezpośrednich meczów w całym cyklu. Białobrzegi wygrały dwa takie mecze, ponosząc jedną porażkę. Najwięksi pechowcy: Sabnie, którym ostatni turniej kompletnie nie wyszedł oraz Skrzeszew, bo czwarte miejsce to zawsze najgorsza lokata dla sportowca.

Przy takiej samej liczbie punktów o kolejności decydowały wyniki bezpośrednich konfrontacji w całym cyklu LGP. Drużyna Niecieczy odniosła jedno zwycięstwo, podczas gdy Białobrzegi odniosły dwa zwycięstwa w bezpośrednich spotkaniach, dzięki czemu zostali zwycięzcami całego cyklu Letniego Grand Prix organizowanego co roku przez Powiatową Ligę Piłkarskich Siódemek.

Klasyfikacja nagrodzonych najlepszych strzelców całego cyklu przedstawia się następująco:
Jarosław Kobus (Sabnie) – 15 bramek
Robert Kur (Białobrzegi) – 13 bramek
Przemysław Antoniak (Skrzeszew) – 12 bramek
Patryk Bolesta (Nieciecz) – 7 bramek

Powiatowa Liga Piłkarskich Siódemek informuje, że prowadzi zapisy na sezon ligowy 2022/23, zapisać się można pod nr telefonu 517 979 582.

Marek Leśko/Juliusz Nowicki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe