17
2020
2012-10-16

OSTATNI KWARTAŁ 2012 ROKU TO DLA NAS CZAS ZAKOŃCZENIA WIELU PROJEKTÓW.


Koniec każdego roku to czas w którym kończymy projekty jakie postawiliśmy sobie do wykonania. Ostatni kwartał 2012 roku zbiega się z podsumowaniem osiągnięć, które prowadzone były przez Stowarzyszenie „Kapitał – Praca – Rozwój”. 
Na początku bieżącego roku podczas spotkania w Chodowie, w tamtejszym zajeździe „Chodowiak” rok 2012 został ogłoszony rokiem kultury na obszarze Europejskiego Parku Edukacji. Przyjęte przez Stowarzyszenie hasło „SKPR Mecenasem Kultury” zobowiązywało,  stało się priorytetem dla wszelkich działań władz i członków Stowarzyszenia. 
Już w maju we włoskiej Toskanii odbyły się warsztaty malarskie dla kobiet, laureatek konkursu Mazowiecki Laur Kobiety 2011 i 2012. Miesiąc później ponad 340 mieszkańców obszaru, który obejmuje Lokalna Strategii Rozwoju na lata 2007 – 2013 wzięło udział w Europejskiej Gali pod wielce wymownym tytułem „Łączy nas Liwiec, Pekin i Nowy York”. Galę poprzedzała konferencja „Edukacja i kultura na obszarach wiejskich”. Podczas Gali Prezes Stowarzyszenia Jarosław Supera wręczył tytuły i odznaki „Mazowieckiego Lauru Kobiety 2012” oraz „Ambasadorów Przyjaznej Energii”. 
Wakacje to czas odpoczynku. Jednak nie dla osób zajmujących się projektem Europejskiego Parku Edukacji. Wydarzenie, które było jednym z najważniejszych na tym terenie to „Wakacyjne spotkania z kulturą KREATYWNI 2012”. O zainteresowaniu może świadczyć kilkaset osób, które brały udział w spotkaniach w Mrozach, warsztatach artystycznych w Wodyniach, warsztatach tanecznych w Bielanach czy wreszcie w spływie kajakowym urokliwą rzeką Liwiec.
Warsztaty artystyczne w studio „Acting Coach” oraz wyjazdowy pobyt zespołu artystycznego w Łańsku zakończył się przygotowaniem scenariusza widowiska promującego obszar EPE zatytułowanego „A to Polska właśnie…”, który wystawiony zostanie w I kwartale 2013 roku w USA i Chinach. Premiera krajowa planowana jest 19 listopada w Congress  Hall w Hotelu Marriott  w Warszawie, podczas dwudniowej międzynarodowej konferencji „ QUO VADIS EUROPA” – cześć II.
W wyniku rozmów przeprowadzonych z kierownictwem Akademii Teatralnej  im. A. Zelwerowicza z udziałem Rektora  prof. Andrzeja Strzeleckiego  sformułowano założenia  Europejskiej Inicjatywy Teatralnej dla Wsi – przedsięwzięcia realizowanego w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju SKPR na lata 2017-2013 ( oś. 4 Leader PROW). Przygotowywany jest obecnie program Warsztatów Piosenki Aktorskiej  skierowanych do mieszkańców naszego obszaru i planowanych w I kwartale 2013 roku.
Jednak kulminacyjnym wydarzeniem mijającego roku staną się niewątpliwie I Mazowieckie Spotkania z Teatrem. Projekt tego typu jest realizowany ma obszarze pięciu gmin – Bielany, Mrozy, Siedlce, Wodynie i Wiśniew. Przez trzy miesiące miłośnicy teatru będą mogli obejrzeć 11 przedstawień, które skierowane będą do różnych grup wiekowych. Gościem honorowym I Mazowieckich Spotkań z Teatrem będzie znany krakowski teatr BAGATELA.
Prezentowane będą dwa spektakle : „Mayday”  w reżyserii W.Pokory oraz „Szalone nożyczki” w reż. Marcina Sławińskiego.
Wszystkie spektakle obejrzy prawdopodobnie ponad dwa tysiące osób.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe