6
2020
2015-03-25

Ośrodek czy droga?


Nie ma pieniędzy - jest problem. Są pieniądze - problem jest nadal. Bo aby coś zrobić, potrzebny jest wkład własny. A z tym bywa różnie...

Gmina Ceranów to najmniejsza i najbiedniejsza gmina w powiecie sokołowskim. Pieniędzy brakuje na wiele inwestycji - jak wszędzie zresztą. Gdy jednak pojawią się jakieś środki z zewnątrz, urzędnicy i mieszkańcy mają powód do zadowolenia. Tyle tylko, że dotacje pojawiają się najczęściej niespodziewanie, gdy budżet jest już uchwalony. Tak też było z drogą w miejscowości Natolin. 

O wykonanie nawierzchni radna z Natolina, sołtys, a także mieszkańcy wsi prosili już od dawna. I właśnie teraz pojawiło się zielone światełko. Droga w Natolinie otrzymała dofinansowanie w wysokości przekraczającej 600 tysięcy. Pod koniec lutego wójt odebrał w Siedlcach promesę z rąk wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego

Mieszkańcy Natolina cieszą się, że droga przebiegająca przez ich miejscowość wreszcie zostanie odbudowana. Aby jednak do tego doszło, potrzebny jest wkład własny gminy. Z kredytu nici. Padła więc propozycja, aby przesunąć środki, które miały być przeznaczone na termomodernizację budynku ośrodka zdrowia. A z tego nie wszyscy się cieszą (...)

Dokończenie w papierowym wydaniu.
KW
 

« wróć | komentarze [8]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Żołosny to ty jesteś szołgunie ,każdego w dupę kłuje ten Natolin jak przedtem nic się nie działo to było ok a jak teraz kilku chłopaków chce cos dla wsi zrobić to wszystkie najgorsze mendy w gminie niemało zesrają się pod siebie ale nam to kolo ptasiora lata i zapewniamy was że jeszcze się będzie działo na Natolinie a wam standardowo zostanie latający gul.

Strażacy z Natolina
2015-06-13 19:38:07

Do przyjaciela bym cię inaczej zatytułował ale mi tego kultura zabrania.Jak masz jakiś problem do mojej żony to zapraszam do Natolina 9 i ci wytłumaczę czy altankę chciała ona czy cała wieś i czy nadaję się na stanowisko radnej i sołtysa.

Żołnicki
2015-06-10 20:49:24

Szanowna osado! Skąd jest fundusz na nowe mundury? Czy wójt gminy Ceranów był, aż tak hojny by zakupić nowe mundury? Czy fundusz wiejski został przeznaczony na mundury? Inne jednostki nie mają mundurów, a akurat Natolin ma nowe. PO PROSTU ŻAŁOSNE!!!

SZOŁGUN
2015-05-02 18:01:04

Jak Radnej zachciało się altanki zamiast remontu drogi we wsi Natolin.Przez 3 lata nie widać funduszu wiejskiego.Sołtys i Pani radna nie jest odpowiedzialna na te stanowisko.A skąd są fundusze na remize?Ciekawe czy jest plan zagospodarowania przestrzennego.

Przyjaciel
2015-04-12 09:09:13

Jak Radnej z Natolina zachciało się altanki zamiast remontu drogi we wsi Natolin.Nie widać efektu funduszu wiejskiego już przez 3 lata.Pani sołtys i radna nie jest odpowiedzialna na tych stanowiskach.Na Osadzie założyli klub kuklus klan.A skąd jest fundusz na remize?

Przyjaciel
2015-04-12 08:59:16

Szkoda bo Pan Wojewoda z PO tak się poświęca dla tej gminy przekazując pieniądze z budżetu państwa przeznaczone na drogi powodziowe podjął słuszną decyzje bo gmina nasza biedna a i woda nas często zalewa a ostatnio i szlak może trafić jak się słyszy że wójt nie ma kasy na wkład własny.

Polo
2015-04-01 12:40:38

Nie żeby mnie interesowała walka polityczna w Gminnie Ceranów, ale autor pierwszego komentarza nie wie o czym pisze. Kto miałby dołożyć pieniądze do budowy placu w Ceranowie? Caritas? Jurek Owsiak? Przepisy wręcz nie pozwalają na realizację projektów unijnych bez wkładu własnego (tzw. "zasada dodatkowości"). Ponadto dotacji na ochronę zabytków jest tyle co kot napłakał, a na pewno nie na budowę dróg.

123
2015-03-26 00:06:42

Gdyby Wójt był naprawdę dobrym gospodarzem to dziś pieniędzy by nie zabrakło na wkład własny do inwestycji ale w gminie od dawna jest tak że nie korzysta się z środków z zewnątrz inwestycje robi się 50/50 a gminy Ceranów nie stać na takie rozwiązania. Ten plac przy budynku gminy powinien być zrobiony bez wkładu własnego no może 5%, droga na wzgórki też 50/50 a można było złożyć projekt do ochrony zabytków ale wójt wolał wyorać rów na alejce spacerowej to jak później można ubiegać się o datacje z ochrony zabytków jak wcześniej złamano prawo o ochronie zabytków. W gminie Ceranów pieniądze są przejadane w wydatkach bieżących a dzieje się tak bo wójt słucha się nie odpowiednich osób a radnych to olewa na sesjach mówi co innego a robi zupełnie co innego , taka gospodarka prowadzi do takiej sytuacji jaką mamy teraz w gminie jest to gospodarka jaką prowadzi obecna koalicja rządząca PO PSL jest to gospodarka do własnych kieszeni.


2015-03-25 11:24:59
Strona 1/1


Dane kontaktowe