17
2020
2013-08-30

Ośmiolatek do Sokołowa wędrował


 Z Siedlec do Sokołowa jest prawie 30 kilometrów. Podróż samochodem zajmuje około 30 minut. Dorosły, zdrowy człowiek na przejście tej trasy potrzebowałby kilku godzin. A co dopiero dziecko. 

A w taką podróż wybrał się 8-letni chłopiec, który pieszo postanowił dotrzeć do swojego domu w Sokołowie.
Do Siedlec przyjechał razem z rodzicami w odwiedziny do leżącej w siedleckim szpitalu babci. Było miło, babcia cieszyła się z widoku najbliższych. Jednak malec szybko się znudził i uznał, że pora wracać do domu. Jak pomyślał, tak zrobił. Z jednym wyjątkiem. O swojej podróży nie poinformował rodziców. Dziarsko ruszył w drogę. Tak dotarł do położonej o około cztery kilometry od centrum miasta Strzały. Zbliżała się godzina osiemnasta, więc postanowił się spieszyć. W tym czasie zaniepokojeni rodzice szukali dziecka w szpitalu i najbliższej okolicy.
Chłopiec, aby upewnić się, że zmierza we właściwym kierunku, postanowił zasięgnąć informacji w sklepie. Właściciel sklepu w Strzale, do którego zwrócił się z pytaniem, czy dobrze idzie w kierunku Sokołowa, nie krył zaskoczenia. Zaopiekował się malcem, jednocześnie informując policję o zaistniałej sytuacji. Natychmiast na miejsce udali się policyjni wywiadowcy, którzy ustalili nazwisko leżącej w szpitalu babci chłopca, jednocześnie informując rodziców o znalezieniu „zguby”. Kilka minut później chłopiec cały i zdrowy, aczkolwiek trochę przestraszony, znalazł się pod opieką rodziców.
Tutaj nasuwa się pewna dygresja. Jak to możliwe, że mały chłopiec przemierza całe miasto, a później wędruje do odległej miejscowości nie wzbudzając zainteresowania i czujności ze strony przechodniów. Przygoda tego malca niech będzie przestrogą nie tylko dla jego rodziców, okazuje się bowiem, że trzeba bardzo uważać na swoje pociechy. Wszak dzieciom pomysłów nie brakuje.
 
LK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe