6
2020
2013-04-22

Osiemnasta edycja Epicentrum


W piątek 12 kwietnia w sali widowiskowej SOK-u dla ponad setki młodych ludzi zagrały dwa zespoły z Warszawy. Koncert zorganizowali Katarzyna Hardej i Michał Ostromecki.
Po raz kolejny udało się atrakcyjnie pokazać różnorodność muzyki. To Epicentrum było ucztą dla miłośników metalu. Jako pierwszy wystąpił zespół GOD SAID NO, grający muzykę z pogranicza rock’n’rolla i metalu. W muzyce tego zespołu każdy znajdzie coś dla siebie. Może wynika to z faktu, że każdy z członków zespołu wykorzystuje swoje muzyczne doświadczenia. W skład GOD SAID NO wchodzą: Przemo, Kris, Kefir, Filip i Wojtas. Wykonawców charakteryzuje energia mięsistych gitarowych riffów, pełne pasji solówki, porywający wokal, potężny bas i jazzująca perkusja. Zespół dotarł do półfinału Antyfestu 2012. Obecnie aktywnie koncertuje, nagrywa i szykuje się do realizacji pierwszego wideoklipu.
Następnie zabrzmiał groove metalowy OVERLOAD. Kapela powstała pod koniec 2010 roku z inicjatywy Gustawa Więckowskiego i Marcina Ścierańskiego. Wkrótce dołączył do nich basista Piotr Mańkowski, w którego grze słychać wpływ zespołu Metallica. Całości składu dopełnia Alan Parsons, wzorujący się na takich amerykańskich klasykach jak Pantera i Slayer. Razem zabrali się do tworzenia heavy metalowej mieszanki swojej muzyki, stawiając przede wszystkim na chwytliwość riffów, moc w brzmieniu i uczucie w całej grze. Dotychczas zespól zagrał prawie 50 koncertów.
Młodzież była zadowolona z występu zespołów, co odzwierciedlało pogo przed sceną oraz kolejki po płyty i autografy warszawskich muzyków.  Zespoły były bardzo zaskoczone aż tak entuzjastycznym przyjęciem. Warto dodać, że w SOK-u po raz pierwszy użyto technik scenicznych polegających na wyświetlaniu za plecami zespołu komputerowych efektów świetlnych i wizualizacji.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe