42
2019
2011-09-17

„Osiedlowe” spotkanie.


Inicjatywa została podjęta przez Radnego Rady Miasta Zygmunta Wycecha. Nie było to pierwsze tego typu spotkanie, zorganizowane przez Radnego z wyborcami. Zaproszony został Prezes sokołowskich S.T.B.S Lech Pęcak jako administrator bloków komunalnych, oraz przedstawiciel Spółdzielni Mieszkaniowej. Niestety tylko Pan Pęcak skorzystał z zaproszenia.

Tematem spotkania były wszystkie problemy i troski nurtujące mieszkańców osiedla. Dlatego poruszone zostały takie problemy jak docieplanie bloków, zasady dostarczania energii cieplnej, czy problemy z utrzymaniem porządku na osiedlu. Jednak tematem przewodnim spotkania była niekorzystna dla mieszkańców, zmiana w przepisach dotyczących bonifikaty przy zakupie mieszkań komunalnych w naszym mieście. Mieszkańcy obawiają się zagrożeń płynących z proponowanych przez obecną ekipę rządzącą, zmian w zasadach najmu lokali komunalnych, oraz zniesienia prawa do dziedziczenia lokalu przez dzieci głównych najemców. Ponad to martwi ich ograniczenie dodatków mieszkaniowych i częste podwyżki czynszów. Są to bardzo poważne zmartwienia, dlatego nacisk na samorząd jest konieczny. Mieszkańcy oczekują zmian bonifikaty przy sprzedaży na bardziej korzystną dla ubogiego społeczeństwa, które chce kosztem wielkich wyrzeczeń inwestować w wykupienie lokalu i ponieść koszty związane z całkowitym remontem mieszkania.

Takie rozwiązanie znacznie odciążyłoby budżet Miasta, który dofinansowuje administrację i partycypuje w kosztach utrzymania zasobów komunalnych.

Spotkanie Radnego i Prezesa S.T.B.S upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Mieszkańcy otrzymali rzeczowe odpowiedzi na zadawane pytania. W spotkaniu uczestniczyło ponad 60 osób, które deklarowały chęć kontynuowania w przyszłości takiej formy dialogu władzy wykonawczej ze społeczeństwem.

 

Z poważaniem

Zygmunt Wycech

Radny Rady Miasta

w Sokołowie Podlaskim  

 

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe