17
2020
2019-01-02

Orszak Trzech Króli w Sokołowie Podlaskim


Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli! Już po raz trzeci, w niedzielę 6 stycznia 2019 r. przejdzie ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do udziału całe rodziny! Mile widziane przeprania w stroje pasterzy, aniołów, rycerzy, dam dworu w orszakach poszczególnych królów. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koronę oraz śpiewnik z kolędami.

Zgodnie z tradycją, Orszak rozpoczynamy Mszą Świętą, która w tym roku odbędzie się w kościele św. Jana Bosko o godzinie 9:00, by następnie wyruszyć około godz. 10:30 ulicami: Sadową, Magistracką, Kilińskiego i Wolności aż do Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i okolic na wspólne świętowanie!

Papież Franciszek powiedział: „Mędrcy bardziej uwierzyli w dobroć Boga niż pozorny splendor władzy”. Za ich przykładem przejdziemy ulicami Sokołowa, by złożyć pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. W tym roku towarzyszyć nam będzie Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus.

O wyjątkowej otwartości Święta Objawienia Pańskiego pięknie mówił szwajcarski filozof Henry Frederic Amiel: „Można żyć w niezgodzie ze wszystkimi kościołami i schylić mimo to głowę przed Chrystusem. Można wątpić o cudach i zasadach katechizmowych i kochać Świętego i Sprawiedliwego, który przyszedł na świat, aby nas zbawić, nie zaś, aby nas potępić.”

Organizatorem Orszaku Trzech Króli jest Zespół Szkół Salezjańskich we współpracy z Miastem Sokołów Podlaski, Sokołowskim Ośrodkiem Kultury, Miejską Biblioteką Publiczną oraz wszystkim szkołami, przedszkolami, żłobkiem i parafiami sokołowskimi.

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe