17
2020
2018-01-09

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Sokołowa


 6 stycznia z terenu Parku Przemysłowego w Sokołowie Podlaskim wyruszył Orszak Trzech Króli. Wierni ubrani w królewskie korony przemaszerowali ulicami Węgrowską i Wolności, aby dotrzeć do betlejemskiej stajenki, która ustytuowana została przed Sokołowskim Ośrodkiem Kultury.

Już po raz drugi ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. W organizację przedsięwzięcia zaangażowali się przedstawiciele placówek kulturalnych, przedsiębiorstw oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie sokołowskich szkół i przedszkoli. Nie zabrakło również nieocenionej pomocy ze strony policji i strażaków, którzy wspólnymi siłami dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Aby wieść o narodzinach Jezusa dotarła do wszystkich mieszkańców, trasa Orszaku co roku przebiega inaczej. W roku obecnym trzej królowie - Kacper, Melchior i Baltazar wyruszyli wraz z wiernymi z terenu Parku Przemysłowego. Podczas przemarszu wierni mogli podziwiać humorystyczne scenki przygotowane przez uczniów sokołowskich szkół. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd z przygotowanych wcześniej śpiewników.

Celem podróży Trzech Króli była stajenka ustawiona przy budynku SOK, gdzie Józef wraz z Maryją tulili swoje nowo narodzone Dziecię. Mędrcy wyznali wiarę w Jezusa Chrystusa i złożyli mu drogocenne dary - złoto, mirrę i kadzidło. Następnie wraz z Zespołem Pieśni i Tańca "Sokołowianie" wszyscy odśpiewali piękne polskie kolędy.

Wieść o narodzeniu Pana zwiastował sokołowianom tradycyjnie dźwięk podlaskich ligawek, a życzenia pomyślnego nowego roku i gorące podziękowania dla wszystkich organizatorów i przybyłych mieszkańców złożył Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula.
 
Atrakcją wydarzenia była mnogość wielobarwnych strojów i dekoracji. Największe wrażenie na zebranych zrobił wielbłąd króla afrykańskiego oraz smok króla z Azji.
 
Podsumowanie Orszaku Trzech Króli odbędzie się 31 stycznia podczas koncertu "Kruszymy Serca Kolędą" w Sokołowskim Ośrodku Kultury, na który już dziś wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy.
 
Katarzyna Dybowska
 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Panie Boże Wszechmogący weź pałę i przegoń tych "wiernych", bo zło wcielone.

Karol
2018-01-10 18:23:06
Strona 1/1


Dane kontaktowe