17
2020
2017-01-04

Orszak po raz pierwszy w Sokołowie!


 6 stycznia o godz. 10:30 rusza spod Konkatedry ulicą Wolności na plac przed budynkiem SOK. Po drodze minie trzy sceny, w których opowiedziana zostanie ewangeliczna historia o tym, jak Trzej Mędrcy ze Wschodu podążają za Gwiazdą, by w ubogiej betlejemskiej szopie odkryć prawdziwego Boga. I chociaż wszyscy doskonale znamy tę historię, to z pewnością zachwyci ona każdego z nas na nowo. Aktorami będą młodzi mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego i okolicznych miejscowości – nasi znajomi i przyjaciele. 
W Orszaku podążać będą przedszkolaki i uczniowie, którzy ten wyjątkowy dzień zechcą spędzić na wspólnym świętowaniu i kolędowaniu. Metą, na której zakończy się Orszak, będzie plac przed budynkiem Sokołowskiego Ośrodka Kultury, gdzie ustawiona 
zostanie czwarta, końcowa scena. 
 
Po zakończeniu Jasełek zechciejmy zatrzymać się na chwilę i wspólnie zaśpiewać kilka kolęd, oddając cześć Panu, który właśnie w tym wspomnieniu Epifanii (uroczystości Objawienia Pańskiego), symbolicznie ukazuje się światu jako mały, bezbronny człowiek, a jednocześnie wszechpotężny Bóg! 
 
Pamiętajmy, że dzień 6 stycznia nie bez powodu jest dniem wolnym od pracy i nauki. Wykorzystajmy go jak należy!
 
 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Super. Coś się dzieje w naszej malej mieścinie .

Campbells
2017-01-05 21:04:56
Strona 1/1


Dane kontaktowe